logo

CHP Genel Merkez Kontenjan Birinci Sırası Kadınlarda

CHP Genel Merkez Kontenjan Birinci Sırası Kadınlarda

chp_kontenjan_bolge_adayGenel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan CHP yönetimi 3 büyük ilde ilk sıralara kadın adayları yerleştirdi. CHP’de Kontenjan ilk sıraları Kadın adayların.

Recep Kenan/itvhaber.com

Seçim bölgelerindeki ilk sıraları Genel Merkez kontenjanına ayıran CHP yönetimi bu sıralara kadın adayları yerleştirdi.

Alınan bilgiye göre Ankara’da iki seçim bölgesi, İstanbul’da üç seçim bölgesi ve İzmir’de iki seçim bölgesinde kontenjan adaylarını belirleyen CHP Genel Merkezi bu seçim bölgelerinin tamamında ilk sıraları kadın adaylara ayırdı.

Buna göre Ankara, İstanbul ve İzmir seçim bölgeleri ve belirlenen adaylar; Ankara 1. Bölge: Gülsün Bilgehan, Ankara 2. Bölge: Şenal Sarıhan, İstanbul 1. Bölge: Şafak Pavey, İstanbul 2. Bölge: Selina Doğan, İstanbul 3. Bölge: Bihlun Tamaylıgil, İzmir 1. Bölge: Zeynep Altıok, İzmir 2. Bölge: Selin Sayek Böke.

İlk sıraların Genel Merkez kontenjanı ile kadınların yer aldığı

CHP Aday Listeleri Şöyle Oluştu:

ANKARA 1. BÖLGE

1) GÜLSÜN BİLGEHAN (KONTENJAN)

2- NECATİ YILMAZ

3) TEKİN BİNGÖL (KONTENJAN)

4- AYLİN NAZLIAKA

5)LEVENT GÖK (KONTENJAN)

6- ALİ HAYDAR HAKVERDİ

7) BÜLENT KUŞOĞLU (KONTENJAN)

8- HİKMET TEPE

ANKARA 2. BÖLGE

1- ŞENAL SARIHAN

2- MURAT EMİR

3- HALUK KOÇ (KONTENJAN)

4- NİHAT YEŞİL BİNİCİ

5- PROF. ALİ RIZA ERBAY

6- CELALETTİN KOÇ

7- SEMRA DİNÇER

8- BARIŞ OZAN VURAL

9- ALİ YILMAZ

10- SERVET ÜNSAL

İSTANBUL 1. BÖLGE

1. ŞAFAK PAVEY (KONTENJAN)

2. GAMZE İLGEZDİ

3. GÜRSEL TEKİN (KONTENJAN)

4. BARIŞ YARKADAŞ

5. AKİF HAMZAÇEBİ (KONTENJAN)

6. MAHMUT TANAL

7. İLHAN KESİCİ (KONTENJAN)

8. OĞUZ KAAN SALICI

9. İHSAN ÖZKES (KONTENJAN)

10. ONURSAL ADIGÜZEL

11. ALİ ÖZCAN

12. METİN AĞIRMAN

13. KADİR GÖKMEN ÖĞÜT

İSTANBUL 2. BÖLGE

1- SELİNA DOĞAN (KONTENJAN)

2- AYKUT ERDOĞDU

3- SEZGİN TANRIKULU

4- DURSUN ÇİÇEK

5- ENİS BERBEROĞLU

6- GÜLAY YEDEKÇİ ASLAN

7- SENCER AYATA

8- DİDEM ENGİN

9- MUSTAFA SARIGÜL

10- YÜKSEL MANSUR KILINÇ

11- CENGİZ ALP

12- ÇETİN SOYSAL

13- MELDA ONUR

İSTANBUL 3. BÖLGE

1- BİHLUN TAMAYLIGİL (KONTENJAN)

2- İLHAN CİHANER

3- ENGİN ALTAY (KONTENJAN)

4- ALİ ŞEKER

5- ERDOĞAN TOPRAK (KONTENJAN)

6- EREN ERDEM

7- MURAT ÖZÇELİK (KONTENJAN)

8- ZEYNEL EMRE

9- MEHMET BEKAROĞLU (KONTENJAN)

10- SİBEL ÖZDEMİR

11- EMİNE GÜLİZAR EMECAN

12- EFKAN BOLAÇ

İZMİR 1. BÖLGE

1- ZEYNEP ALTIOK (KONTENJAN)

2- MUSA ÇAM

3- TUNCAY ÖZKAN (KONTENJAN)

4 -TACETTİN BAYIR

5-ÖZCAN PURÇU (KONTENJAN)

6- ALİ YİĞİT

7- MURAT BAKAN

8- MUHSİN KURT

9- ALİ HIDIR ULUDAĞ

10- EDNAN ARSLAN

11- SABRİ ERGÜL

12- SEVDA ERDAN KILIÇ

13- TURGAY BOZOĞLU

 

İZMİR 2. BÖLGE

1-SELİN SAYEK BÖKE (KONTENJAN)

2- KEMAL KILIÇDAROĞLU

3- ZEKERİYA TEMİZEL (KONTENJAN)

4- MUSTAFA BALBAY

5- AYTUN ÇIRAY (KONTENJAN)

6-ATİLLA SERTEL

7- KAMİL OKYAY SINDIR

8- ALİ ENGİN

9- HÜSEYİN SEZER

10- ÜLKÜMEN RODOPLU

11- ALİ KEMAL ELİTAŞ

12- TAHA OKAN

13- NURGÜL UÇAR

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ