logo

CHP İSTANBUL ESKİ BAŞKANINI UNUTMADI

chp_mehmet_boluk_anma2007’de Ukrayna’da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden CHP İstanbul eski İl Başkanlarından Mehmet Bölük ölümünün 9’ncu yılında kabri başında anıldı.

CHP İSTANBUL ESKİ İL BAŞKANI MEHMET BÖLÜK, ÖLÜMÜNÜN 9. YILDÖNÜMÜNDE KABRİ BAŞINDA ANILDI

2007 yılında Ukrayna’da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden CHP İstanbul eski İl Başkanlarından Mehmet Bölük ölümünün 9’ncu yılında Karacahmet Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı. Anmaya İl Başkanı Cemal Canpolat, il yöneticileri, Milletvekilleri Mahmut Tanal, Oğuz Kaan Salıcı ile çok sayıda CHP’li ve Bölük’ün yakınları katıldı.

Anmada konuşan İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, “Mehmet Bölük’ü kısa sürede anlatmak mümkün değil. Kendisiyle birlikte siyaset yaptık çok mücadeleler verdik. Mehmet Bölük’ün söylediklerine biz o dönem sahip çıkmış olsaydık Türkiye bugün bu halde olmayacaktı. O dönem onun mahkemede yargılattığı isimler bugün Başbakan, Cumhurbaşkanı, bakan oldular. Bölük’ün geçirdiği kazanın nasıl olduğu hala bilinmiyor. Bana göre faili meçhul. Onun bizlere bıraktığı emanete sonuna kadar sahip çıkacağız. Ruhu şad olsun” dedi.

chp_mehmet_boluk_anma_

Gazeteci Yazar Miyase İlknur da Bölük’ün kabri başında yaptığı konuşmada “Mehmet Bölük Türkiye için çok önemli işler yaptı. Kendisi yazdığı kitaplarla yaptığı araştırmalarla bugünleri çok önceden haber verdi. Mehmet’ in uyarılarına kimse kulak asmadı.  Biz Mehmet’e hem yurttaş hem de partili olarak çok şey borçluyuz. Mehmet’in arkadaşlığı çok değerliydi. Mehmet ile arkadaş olanlar mücadelenin nasıl bir şey olduğunu bilirdi. Bugünün politik ortamında Mehmet yanımızda olsa çok şey yapardı bize yol gösterirdi” dedi.  İlknur ayrıca Cemal Canpolat’a Bölük’ü kabri ziyaret eden ilk il başkanı olması dolayısıyla teşekkür etti.

Etiketler: » » » » » »
Share
1212 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

CHP İSTANBUL ESKİ BAŞKANINI UNUTMADI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    CHP İSTANBUL ESKİ BAŞKANINI UNUTMADI
    AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
    https://www.itvhaber.com/?p=96195
    #Ukrayna #TrafikKazası #CHPİstanbul #İlBaşkanı #MehmetBölük #itvhaber #KabriBaşındaAnıldı #CemalCanpolat