logo

CHP İSTANBUL İL KONGRESİ ARALIK’TA

CHP İSTANBUL İL KONGRESİ ARALIK’TA

chp_murat_karayalcinİstanbul için büyük bir önem taşıyan üç proje hazırladıklarını, en önemlisinin dönüşüm ve deprem olduğuna işaret eden Karayalçın, il kongresinin Aralık’ta yapılacağını söyledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Kongrelerini Ekim-Kasım aylarında yapmak üzere hazırlandıklarını söyleyen, erken seçim nedeni ile Genel Merkez tarafından  ertelenen İl Kongresini Aralık ayında yapacaklarını söyleyen Karayalçın, partisi tarafından verilecek “mahalle temsilciliği” görevini de memnuniyetle kabul edeceğini  kaydetti.

PARTİMİN VERECEĞİ MAHALLE TEMSİLCİLİĞİ GÖREVİNİ ÜSTLENİRİM

Gerçek Gündem’e verdiği röportajda, “Partim yarın bana mahalle temsilciliği görevi de verse memnuniyetle bu görevi üstlenirim” diyen CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, “1950’de Şemsettin Günaltay Başbakanlık’tan ayrıldıktan sonra İstanbul İl Başkanı oluyor, yine Altan Öymen de benzer bir şekilde İl Başkanlığı’na dönüyor” diyerek geçmişte Başbakanlık sonrası partilerine il başkanı olarak hizmet eden siyasetçilerden örnek verdi.

İSTANBUL İÇİN PROJE: DEPREM  ve DÖNÜŞÜM

İstanbul için büyük bir önem taşıyan üç proje hazırladıklarını, kentsel dönüşüm ve depremle ilgili projenin en önemlisi olarak niteleyen Karayalçın; “Birincisi İstanbul için ölüm kalım meselesi olarak gördüğüm kentsel dönüşüm ile ilgili, tabii ki depremle de bağlantılı. Depremin risk haritasına göre tanımlanması ve zamanlanması gerekiyor. İstanbul’un AKP’li belediyelerinin ve hükümetin kentsel dönüşüm çalışmalarının deprem haritaları ile uyuşmadığını görüyoruz” şeklinde açıkladı.

İSTANBUL İL KONGRESİ ARALIK’TA

Kongreleri Ekim-Kasım aylarında yapmak üzere hazırlandıklarını söyleyen CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, “Mahalle delegeliği seçimini, ön seçmenlerin seçimini buna göre zamanlamıştık. Ancak 1 Kasım’da Türkiye’nin seçime gidecek olması nedeniyle, genel merkezimiz bir genelge gönderdi ve ilan edilmemiş olan kongreleri 2 Kasım’dan sonra yapmamızı bizden istedi. 2 Kasım’dan sonra kongre sürecine yeniden başlayacağız. Biz şimdiye kadar İstanbul’daki 959 mahallenin yüzde 49’unda delege seçimini ve ön seçmen seçimini tamamladık. Yani yüzde 51’lik bir bölüm var, kalan kısmı da 2 Kasım’dan sonra başlatacağız. Biz 2 Kasım’da başlarsak, Aralık’ta İstanbul İl Kongresi’ni yapabileceğimizi sanıyorum” sözleri ile İstanbul İl Kongresi’nin Aralık ayrında yapılacağını kaydetti.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ