logo

CHP Yerel Seçim Öncesi ‘Sandık Güvenliği’ Eğitimi Veriyor

CHP Parti Okulu tarafından, seçimlerin daha güvenli gerçekleşmesi amacıyla 50’şer kişilik gruplara 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere ilişkin sandık güvenliği eğitimi veriliyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

CHP Parti Okulu tarafından Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde Sandık Güvenliği Eğitimleri verilmeye başlandı. Halkın iradesinin sandık sonuçlarına tam olarak yansıması için sandıklarda görev verilen CHP üyesi ve gönüllüleri, en fazla 50’şer kişilik gruplar halinde ve interaktif yöntemlerle eğitiliyorlar.  .

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerdeki sandık güvenliğine yönelik eğitimlere Kırşehir, Çorum, İstanbul, Mersin ve Edirne ve Giresun’dan başlandı. Eğitimlerin koordinasyonu Mersin Eski Milletvekili ve Parti İçi Eğitimden Sorumlu Prof. Dr. Aytuğ Atıcı tarafından yapılıyor.

Eğitimlerde, oy verme işlemi öncesinde, sırasında ve sonrasında neler yapılacağına dair bilgilendirme yapılıyor, oy verme sürecinde olası usulsüzlüklerin önüne nasıl geçileceği anlatılıyor. Eğitimde aynı zamanda seçimlerin daha güvenli gerçekleşmesi amacıyla seçmen haklarına dair bilgilendirmeler de yapılıyor.

Eğitimlerde, oy verme işlemi öncesinde, sırasında ve sonrasında neler yapılacağına dair tüm bilgiler aktarılıyor. Böylece oy verme sürecinde hile yapılmasının önüne nasıl geçileceği anlatılıyor.

Eğitimde aynı zamanda seçmen haklarına dair bilgilendirmeler de yapılıyor. Böylelikle seçimlerin daha güvenli olması sağlanıyor.

CHP Parti Okulu sosyal medya hesapları üzerinden sadece kendi üyelerini değil, tüm seçmenleri bilgilendirmek üzere çeşitli videolar ve eğlenceli testler de hazırladı.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
328 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ