logo

CHP’Lİ BABACAN, 17-25 ARALIK PANKARTINDAN YARGILANIYOR

CHP’Lİ BABACAN, 17-25 ARALIK PANKARTINDAN YARGILANIYOR

CHP Maltepe İlçe Başkanı Zeynep Babacan, İlçe Merkezi’ne asılan “17-25 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Haftası Olsun” yazılı pankart nedeniyle yargı önünde.

CHP’Lİ İLÇE BAŞKANI BABACAN, 17-25 ARALIK PANKARTI NEDENİYLE YARGILANIYOR

CHP Maltepe İlçe Başkanı Zeynep Babacan, İlçe Merkezi’ne asılan 4 eski bakanın fotoğraflarının bulunduğu “17-25 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Haftası Olsun” yazılı pankart nedeniyle 2 Haziran Perşembe (Yarın) saat 10.00’da Kartal Anadolu Adliyesi’nde hakim karşısına çıkacak. 6. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek duruşmaya CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, il başkan yardımcıları, milletvekilleri, ilçe başkanları ve çok sayıda CHP’li katılacak.

CHP, 17-25 Aralık 2013′teki “Büyük Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonları”ndan sonra 17-25 Aralık tarihini ‘Yolsuzluklarla Mücadele Haftası’ ilan ederek, yurt genelinde biz dizi protesto eylemi gerçekleştirmişti. Bu doğrultuda Maltepe İlçe Merkezi’ne de eski bakanlar Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar’ın maskeli gözlük ile fotoğraflarının bulunduğu “17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası Olsun” yazılı pankart asıldı. Söz konusu pankartla ilgili AKP Maltepe İlçe Başkanlığı’nın yaptığı suç duyurusu üzerine CHP Maltepe İlçe Başkanı Zeynep Babacan hakkında hakaret ve iftira suçlamasıyla dava açıldı. Davanın ilk duruşması yarın görülecek.

itvhaber

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ