logo

CHP’Lİ İLGEZDİ ‘EVET’ DİYENDE, ‘HAYIR’ DİYENDE VATANDAŞIMIZ

16 Nisan Halk Oylamasında oyunu kullanan CHP PM Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, kullanılan oyların hayırlara vesile olmasını dileğinde bulundu.

Recep Kenan/itvhaber.com

CHP PM Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, 16 Nisan Halk Oylamasında oy kullanmak için geldiği Dilek Sabancı Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde basın mensuplarına 16 Nisan Anayasa değişikliği Halk Oylaması ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Genel Başkanlarının “EVET” diyende, “HAYIR” diyende bizim vatandaşımızdır.”açıklamasını hatırlatan Gamze Akkuş İlgezdi aralarında itvhaber.com adına Recep Kenan’ın da bulunduğu basın mensuplarına yaptığı açıklamada, vatandaşların değişecek anayasa maddeleri konusunda bilinçlenerek sandığa gitmiş olması temennisinde bulunarak; kurucuları arasında olduğu Anneler Platformu’nun 2 ayda 250 bin hane ziyareti gerçekleştirdiği bilgisini aktardı.

KULLANILAN OYLARIN HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLERİM

Kullanılan oyların hayırlara vesile olmasını dileyen CHP PM Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi,  “Biz biliyoruz ki; hayırlar herkes için, evet bir kişi için. Soyal medyada da çok dolaşan doğru söz bu… Dolayısıyla, biz Atatürk’ün kurduğu; Laik, Demokratik Cumhuriyetimiz de eşit haklarla, kardeşçe hep birlikte yaşamak istiyoruz. Biz bugun bunlara sahibiz. Ama eksiklerimiz var. Bizim görevimiz bir rejim değişikliği değil de daha ziyade Parlamenter sistemi daha güçlendirecek çalışmalar yapmak, adımlar atmak. Biz biliyoruz ki; tek kişinin olduğu her yerde kan, gözyaşı ve acı vardır. Özgürlüğümüzü tek bir kişinin eline teslim etmeyeceğiz. Sandıktan çıkacak sonuçlarda bunu gösterecektir” dedi.

“EVET” DİYENDE, “HAYIR” DİYENDE BİZİM VATANDAŞIMIZ

Referandum sonrası ile ilgili görüşünü de açıklayan Gamze Akkuş İlgezdi, “Genel Başkanımızın yaptığı açıklama var. “EVET” diyende, “HAYIR” diyende bizim vatandaşımızdır. Kimseyi farklı görmeyiz. Onun için Hayır çıkarsa bunu şölene çevirmeyeceğiz.”talimatını örgüte verdiğini, referandum sonrası böyle bir tavır sergilenmeyeceğini kaydetti.

“DİLERİM Kİ HERKES BİLEREK SANDIĞA GİDİYORDUR”

“Dilerim ki herkes bilerek sandığa gidiyordur” diyerek açıklamasını sürdüren Gamze Akkuş İlgezdi, referandumda oylanacak değişiklerin halka yeteri kadar anlatılamadığının altını çizerek; “Çünkü ben biliyorum ki; ülkemizde birçok insan “EVET”’in ne getirdiğini bilmiyor. En büyük sorun bu. Dilerim bugüne kadar kendi çabalarıyla da olsa bilgilenerek sandığa gitmişlerdir. Kendilerini neyi beklediğini bilerek sandığa gitmişlerdir diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

ANNELER PLATFORMU 2 AYDA 250 BİN HANE ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ

5 – 6 kadın birlikte kurulan ve 2 ay önce çalışmaya başlayan Anneler Platformu’nun 250 bin hane ziyareti gerçekleştirdiğini kaydeden CHP PM Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Anneler Platformu’nun çalışmaları hakkındaki bilgileri aktararak; “Anneler Platformu’nu biz 5 – 6 kadın birlikte kurduk. 2 ayda güzel bir çalışma sergiledik. Kimse referandum startı vermeden Anneler Platformu 16 Şubat’ta çalışmalara başlamıştı. İki aylık bir çalışmasında 250 binden fazla eve girdi üyelerimiz. Adresleri belli ailelerle bire bir görüşüldü. Boş olduüğu için broşür bırakılanlar dışında bire bir görüşme yapılan 250 bin hane var. Bunların sonuçları çok iç açıcı bizim açımızdan. Yüzde 48 hayır, yüzde 34 civarında evet diyen var. Geri kalanlarda kararsız… Kararsızların bir kısmı gerçekten kararsız… Bir kısmı da korktuğu için kararını söyleyemiyor. Bu çalışma bizim için çok önemli. Anadolu Yakasında yapılmış çok büyük anket. Büyük anket firmaları bile bu kadar çok kişi üzerinden yapmıyor anketlerini. Dilerim; bu çalışmamız Anadolu yakası ve Türkiye için bir örnek olur. Ve zafer mücadele eden, direnenlerin olur” dileği ile açıklamasını tamamladı.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1183 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

CHP’Lİ İLGEZDİ ‘EVET’ DİYENDE, ‘HAYIR’ DİYENDE VATANDAŞIMIZ” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    CHP’Lİ İLGEZDİ ‘EVET’ DİYENDE, ‘HAYIR’ DİYENDE VATANDAŞIMIZ
    https://www.itvhaber.com/chpli-ilgezdi-evet-diyende-hayir-diyende-vatandasimiz.html
    #İlgezdi #Evet #Hayır #16Nisan #HalkOylaması #Referandum #CHPPMÜyesi #CHPİstanbulMilletvekili #GamzeAkkuşİlgezdi