logo

CHP’Lİ İLGEZDİ: LİSELİLERİN SESİNE KULAK VERİN!

gamze_akkusilgezdi_tbmm_liseCumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Gamze Akkuş İlgezdi, lise öğrencilerinin Türkiye’nin dört bir tarafından yükselen isyanını Meclis’e taşıdı.

Eğitimde gericiliğe, baskıya ve yozlaşmaya karşı Türkiye’nin köklü liselerinden, İstanbul Erkek Lisesi’nin başlattığı protestolar çığı gibi büyüyor. Ülkenin dört bir yanına yayılan protestolarda dayanışma çağrısı dikkat çekerken, öğrencilere bir destek de CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi’den geldi. Meclis Genel Kurulu’nda bir açıklama yapan İlgezdi, “Öğrenciler haklı isyanlarını duyurmaya çalışıyorlar. Bu sese kulak verilmeli” dedi.

TEK TİPLEŞTİRMEYE TEPKİ

Okullardan yüksel isyan seslerinin Milli Eğitim sisteminin içinde bulunduğu durumdan kaynakladığını belirten CHP’li İlgezdi, “Proje okul uygulamasıyla tek tipleştirmek istediğiniz öğrenciler, isyan ediyorlar, Millî Eğitim Bakanlığına seslerini duyurmaya çalışıyorlar. ‘Proje okul yapacağız diyerek öğretmen ve müdürlerimizi sınavsız atayamazsınız, geleceğimizle oynayamazsınız.’ diyorlar. Bu sese kulak vermenizi diliyorum” diye konuştu.

GENÇLER ONURUMUZ

Bildiri yayımlayan öğrencilere suçlu gözüyle bakılmasını da eleştiren CHP PM Üyesi İlgezdi, “Her ne kadar birileri onları potansiyel suçlu olarak göstermeye çalışsa da bu gençler bizim ışığımız, bu gençler bizim aydınlık yarınlarımız, karanlığa teslim olmayan bu gençler bizim onurumuz” dedi.

“ÖZGÜR DÜŞÜNCEDEN YANA OLUN”

İlgezdi açıklamasını, İstanbul Erkek Lisesi’nde görevliyken Bakanlık tarafından görevden alınarak havuza gönderilen ki bir eğitimcinin, “Özgür düşünceden yana olun, demokrasiden yana olun, insan haklarından yana olun ve sevgiyi daima her şeyin üzerinde tutun” sözleriyle tamamladı.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1413 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

CHP’Lİ İLGEZDİ: LİSELİLERİN SESİNE KULAK VERİN!” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    CHP’Lİ İLGEZDİ: LİSELİLERİN SESİNE KULAK VERİN!
    AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
    https://www.itvhaber.com/?p=96247
    #CumhuriyetHalkPartisi #CHP #İstanbulMilletvekili #PartiMeclisiÜyesi #PM #GamzeAkkuşİlgezdi #LiseÖğrencileri #Liselilerinİsyanı #LiselilerinSesi #CHPLiİlgezdi