logo

CHP’li Kaftancıoğlu İstanbul Yerel Basını İle Buluştu

Dr. Canan Kaftancıoğlu başkanlığındaki CHP İstanbul İl Başkanlığı İstanbul Yerel Basın Buluşması’nda yazılı, görsel ve internet yerel medya temsilcileriyle bir araya geldi.

Recep Kenan/itvhaber.com

31 Mart 2019’da gerçekleşecek yerel seçimlere yönelik çalışmalarına devam ededen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Yerel Basın Buluşması’nda yazılı, görsel ve internet yerel medya temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda CHP’nin yerel yönetim anlayışına ilişkin ilke ve esaslarının da yer aldığı İstanbul Kent Anayasası’nın taslak metnini paylaştı.

Hayri İnönü başkanlığındaki CHP Şişli Belediyesi ev sahipliğinde CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Şişli’de İstanbul yerel basını mensupları ile bir araya geldiği toplantı, Başkan İnönü’nün yaptığı kısa selamlama konuşması ile başladı.

 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, yerel basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda yerelde ve ulusalda gazetecilik yapanların karşılaştığı baskıların farkında olduğunun altını çizerek, “İktidarın ve muhalefetin gazetecisi olmaz diye düşünüyorum. Ama maalesef bu gün iktidar medyası oluştuğunu görüyoruz. İktidar baskısına karşı yerelde nasıl gazetecilik yapılır? Bu gün bunu konuşacağız. İktidar sansürünün nasıl önüne geçilir? Sıkıntılar nasıl aşılır? Onları konuşmak istiyoruz. Sizlerden sıkıntılarınızı ve bizlerden beklentilerinizi alacağım. Mecliste yürütülen çalışmalar var. Sizlerden alınan bilgiler ile neler yapılabilinir? Bunları birlikte konuşacağız” dedi.

İstanbul Yerel Basın Buluşması kapsamında yazılı, görsel ve internet yerel medya temsilcilerinin sorunlarına yönelik soru, görüş ve önerilerini alan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, yöneltilen soruşları yanıtlarken; görüş öneri ve eleştirilere yönelik düşüncelerini aktardı.

Yerel basının sorunlarını, eleştirilerini ve önerilerini dikkatle dinlediğini kaydeden CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, yerel seçimler yaklaşırken hatırlanma sözlerine katılmadığın, seçimlere daha çok zaman olduğunu vurgulayarak, İstanbul’un ve İstanbullunun sorunlarını bilen yerel basınla konuşulanın ve konuşulduğu yerde kalmadığını ifade etti.

Recep Kenan paylaştı: 9 Kasım 2018 Cuma

İşine geleni işine geldiği gibi yazana gazetece denmediğini, her şeye rağmen doğruyu yazana gazeteci dendiğini vurgulayan Kaftancıoğlu, hırsızın, arsızın, kente karşı suç işleyenlerin ideolojisi ve siyaseti olmayacağının altını çizerek; “Benim hırsızım, senin hırsızım diye ayırırsak bu günkü yönetenlerden hiçbir farkımız kalmaz. Sayıştay raporları açıklanırken, bizim belediyelerimizden kene sahip çıkan kente karşı suç işlemeyen belediye başkanlarımızla ilgili 31 Mart Yerel seçimlerinde neler yaptığımızı göreceksiniz. Şeffaf, hesap verebilir belediyeden yana tavrımızı alıyoruz. Bir kişinin gazetecilik yaptığı için saldırıya uğraması kabul edilebilir değildir. Gazetecilik yaptığı için saldırıya uğrayana CHP İstanbul İl Başkanı olarak sahip çıkmazsam tutuklanan, eziyet çeken arkadaşlarımıza karşı sorumluluğumuzu yerine getirmemiş oluruz.

Recep Kenan paylaştı: 9 Kasım 2018 Cuma

Toplantıda konuşan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da iktidar tarafından yapılan baskıya dikkat çekerek, basının yok olma aşamasına geldiğinin altını çizdi.

 

Etiketler: » » » » » » »
Share
726 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ