logo

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘29 Nisan-17 Mayıs Tam Kapanma’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘29 Nisan-17 Mayıs Tam Kapanma’

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında  “Tam Kapanma” kararı alındığını belirtti.

Recep Kenan/itvhaber.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı sonrası 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında  “Tam Kapanma” kararı alındığını açıkladı.

VAKA SAYILARIMIZI SÜRATLE 5 BİNİN ALTINA İNDİRMELİYİZ

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınacak tedbirler görüşülerek kararlar alındığını kaydeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Avrupa’nın açılma sürecine girdiği bir dönemde, bizim geride kalmamak için vaka sayılarımızı süratle 5 binin altına indirmeliyiz. Aksi takdirde, turizmden ticarete ve eğitime kadar her alanda ağır bir faturayla karşı karşıya gelmemiz kaçınılmaz olacaktır.” Dedi.

29 NİSAN – 17 MAYIS ARASI TAM KAPANMA

Tam Kapanma kararı ile ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasında, “29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00’dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00’e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz. İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir.” İfadelerine yer verdi.

ŞEHİRLERARASI SEYAHATLERİN TAMAMI İZNE TABİ

Erdoğan tam kapanma ile ilgili, “Şehirlerarası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek. Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir.”

TÜM KURUMLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLECEK

“Anaokulu, kreş, 8’inci ve 12’nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir. Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmet vermeyi sürdürecektir. Sürecin hedeflediğimiz sonuçları verebilmesi için kurallar en sıkı şekilde uygulanacak, tedbirlerin istismarına izin verilmeyecektir.” Ayrıntılarına yer verdi.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ