logo

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Sokağa Çıkma Kısıtlaması’nı İptal Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Sokağa Çıkma Kısıtlaması’nı İptal Etti

İçişleri Bakanlığı genelgesi ile 15 ilde uygulanacağı duyurulan 2 günlük sokağa çıkma kısıtlaması Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile iptal edildi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada hafta sonu 15 ilde uygulanacağı duyurulan 2 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının iptal edildiği duyuruldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya üzerinden yaptığı iptal açıklaması:

“Bilindiği gibi salgın döneminde, milletimizi Koronavirüs’ten korumak için çok sayıda tedbiri hayata geçirdik. Bunlardan biri de tüm Türkiye’de veya belirli illerimizde uyguladığımız sokağa çıkma sınırlamalarıydı.”

“Esasen, en son sınırlamanın ardından bu yöntemi yeniden kullanmayı düşünmüyorduk. Ancak, bir ara 700 küsurlere kadar inen günlük vaka sayısı neredeyse bini buldu. Bu olumsuz gelişme üzerine, sokağa çıkma sınırlaması tedbirini tekrar gündemimize almak zorunda kaldık.”

“Sağlık Bakanlığımızın önerisi ve İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile bu hafta sonu da 15 ilimizde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağı dün gece ilan edilmişti. Fakat vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti.”

“Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum.”

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ