logo

Cumhuriyet’in 100.Yılı Maltepe’de Coşkuyla Kutlanacak

Cumhuriyet’in 100.Yılı Maltepe’de Coşkuyla Kutlanacak

Maltepe Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümünü 23-29 Ekim tarihlerinde bir dizi etkinlikle kutlamaya hazırlanıyor.

Maltepe Belediyesi’nin hazırladığı kutlama programıyla Cumhuriyetin 100.yılı unutulmaz bir bayrama dönüşecek.

CUMHURİYET’İN 100.YIL COŞKUSU MALTEPE’DE YAŞANACAK

Cumhuriyet’in 100.yıl coşkusu Karadeniz ve Türk halk müziğinin güçlü sesi Volkan Konak, Ozan Doğulu ve Şevval Sam performansları ile Maltepe’de yaşanacak.

Maltepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organize edeceği programla cumhuriyetin 100.yılı unutulmaz bir bayrama dönüşecek. Bando takımı bir hafta boyunca Maltepe’nin 18 mahallesinde cadde, sokak ve parklarda bando konserleri gerçekleştirecek.

VOLKAN KONAK’TAN CUMHURİYET KONSERİ

Karadeniz ve Türk halk müziğinin güçlü sesi Volkan Konak, 27 Ekim Cuma günü saat 20.00’de Yaşar Kemal Kültür Merkezi konser alanında sahne alacak. Konak, seslendireceği eserler ve kendine özgü sahne performansıyla Maltepe’de unutulmaz bir konsere imza atacak. Konserde Ceylin Akyıldız keman dinletisi sunacak.

100. YILIN İLK KONSERİNDE ŞEVVAL SAM SAHNE ALACAK

100. yılın ilk konserinde 28 Ekim Cumartesi günü saat 20.30’da ünlü müzisyen ve dj Ozan Doğulu, Yaşar Kemal Kültür Merkezi konser alanında Maltepeli vatandaşlar için unutulmaz bir performans sergileyecek. Daha sonra aynı alanda saat 22.30’da ünlü sanatçı Şevval Sam Maltepeliler ile buluşacak. Sam, yeni yüzyılın ilk konserinde sevilen şarkılarıyla Maltepe’de unutulmaz bir Cumhuriyet Bayramı konserine imza atacak.

MODERN DANS GÖSTERİSİ SAHNELENECEK

28 Ekim Cumartesi günü saat 17.00’de Prof.Dr.Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde  Galeri Maltepe’de “Cumhuriyet 21. Yüzyıl” isimli interaktif modern dans gösterisinin tanıtımı yapılacak. Projenin eser sahipliğini koreograf, dans sanatçısı ve eğitmen Ayşegül Sökmen, dansçıların çalıştırılmasını başkoreograf Uğurcan Arıkan, müziklerini ve bestelerini Özgür Sevinç, librettonun yazar ve besteciliğini Özlem Abacı, koordinatörlüğünü Mehmet Cemal Erkut üstlenecek. Gösteri 29 Ekim Pazar günü saat 21.00’de Prof.Dr.Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde, 30 Ekim Pazartesi günü saat 15.30’da ve 21.00’de vatandaşlar ile tekrar buluşacak. Barış, adalet, insan hakları, Cumhuriyet ve Atatürk içerikli; “Cumhuriyet’in 100. Yılında 100 Resim” projesi isimli sergi saat 18.30’da galeri salonunda, 19.00’da ise müze alanında “100.Yıl Cumhuriyet Dijital Müze açılışı” yapılacak.

29 EKİM’DE CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ YAPILACAK

29 Ekim Pazar günü saat 19.23’te, Maltepe Belediyesi önünde fener alayı düzenlenecek.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ