logo

Daha Sağlıklı Kent İçin Maltepe’den Asbesti ‘Söküp Attılar’

Daha Sağlıklı Kent İçin Maltepe’den Asbesti ‘Söküp Attılar’

Daha sağlıklı ve temiz bir kent için çalışmalarını yoğunlaştıran Maltepe Belediyesi, 2016 yılından bu yana 2 bin 476 binada asbest denetimi gerçekleştirdi.

Denetimlerde 342 binada asbest çıkarken, bu binalarda gerekli güvenlik önlemleri alınarak yıkım gerçekleştirildi.

Maltepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, 2016 yılında başlattığı asbest denetimlerini yoğunlaştırarak devam ettiriyor. Bu kapsamda 2016 yılından bu yana 2 bin 476 binada asbest denetimi gerçekleştirdi. Denetimlerde 342 binada asbest çıkarken, bu binalarda gerekli güvenlik önlemleri alınarak yıkım gerçekleştirildi.

İstanbul’un ilk asbest söküm uzmanı belediyesi unvanına sahip Maltepe Belediyesi’nin ekipleri, kanser gibi ciddi hastalıklara neden olan; kazanlarda, su borularında, çatı kaplama malzemelerinde ve zemin döşemelerinde bulunan asbestin ilçede denetimli olarak engellenmesi için çalışmalarına devam edeceğini de belirtti.

ASBEST NEDİR?

Isıya, aşınmaya ve kimyasal maddelere çok dayanıklı lifli yapıda bir mineral olan asbest; halk arasında toprak, gök toprak ve çelpek gibi isimlerle biliniyor. Kanser gibi ciddi hastalıklara neden olan bu madde, kazanlarda, su borularında, çatı kaplama malzemelerinde ve zemin döşemelerinde görülüyor.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ