logo

DARBE GİRİŞİMİ PÜSKÜRTÜLDÜ, MİSLİYLE CEZA!

darbe-kalkismaDün akşam geç saatlerde TSK içerisinden bir grup emir komuta zinciri dışında olduğu ifade edilen kalkışma ile darbe girişiminde bulunduğu ancak püskürtüldüğü açıklandı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Genelkurmay Vekili Ümit Dündar tarafından sabah saatlerinde Başbakan Binali Yıldırım tarafından da öğle saatlerinde yapılan açıklamalara göre Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisinden emir komuta zinciri dışında hareket eden bir grubun kalkışma ile darbe girişiminde bulunduğu ancak devlet güvenlik güçleri tarafından püskürtüldüğü belirtildi.

Yapılan açıklamalarda kendilerini “Yurtta Sulh Konseyi” olarak tanımlayan darbeci gruba ait 2840 civarında Silahlı Kuvvetler mensubunun tutuklandığı, 20 civarında darbeci askerin olaylarda öldüğü ifade edildi.

Ayrıca, Boğaz köprüsünde trafiği kapatarak başlayan, Atatürk Havalimanı kuşatması ile açığa çıkan darbe girişimine teki göstermek üzer benzer noktalar giderek darbecilerin tanklarının üzerine çıkarak demokrasi mücadelesi veren 161 vatandaşın da şehit olduğu verilen bilgiler arasında.

Açıklamalarda darbe girişiminde bulunanlardan önemli bir kısmının tutuklanarak etkisiz hale getirildiği, bazı noktalarda süren müzakereler dışında kalkışmanın, darbe girişiminin tamamen bertaraf edildiği kaydediliyor.

Başbakan Binali Yıldırım ve diğer yetkiler tarafından yapılan açıklamalarda, püskürtülen darbe girişimi ve kalkışma içinde bulunan grubun mensuplarının misliyle cezalandırılacağı altı çizilerek ifade ediliyor.

“DEMOKRASİ, DARBEYİ YENDİ” DEDİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman yaptığı açıklamada desteklerinden dolayı siyasi partilere ve milletvekillerine teşekkür ederek, birlikte bir mutabakat metni hazırladıklarını, Saat 15:00’da yapılacak olan Olağan Üstü Genel Kurul Toplantısında kamuoyuyla paylaşacaklarını  ifade edip, “Demokrasi, darbeyi yendi” dedi.

Etiketler: » » » » » »
Share
914 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

DARBE GİRİŞİMİ PÜSKÜRTÜLDÜ, MİSLİYLE CEZA!” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    DARBE GİRİŞİMİ PÜSKÜRTÜLDÜ, MİSLİYLE CEZA!
    AYRINTI HABERDE, TIKLAYINIZ
    https://www.itvhaber.com/?p=97852
    #TSK #EmirKomutaZinciri #Kalkışma #DarbeGirişimi #DarbeGirişimiPüskürtüldü #TürkSilahlıKuvvetleri #Darbe #itvhaber #MisliyleCeza