logo

Deniz Yücel, ‘Devralınan Belediyelerin Borç Yükü 100 Milyar Lira’

Deniz Yücel, ‘Devralınan Belediyelerin Borç Yükü 100 Milyar Lira’

AKP ve MHP’den devralınan belediyelerin borç yükü 100 Milyar lira olduğunu açıklayan CHP Sözcüsü Deniz Yücel, “Kasaları bomboş. İsraf olağanlaşmış.” Dedi.

Recep Kenan / itvhaber.com

Deniz Yücel,AKP ve MHP’den devralınan belediyelerin borç yükü 100 milyar lira. Kasaları bomboş. İsraf olağanlaşmış. Gereksiz harcama rekoru kırılmış.” Dedi.

Deniz Yücel: AKP ve MHP’den Devralınan Belediyelerin Borç Yükü 100 Milyar Lira.

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, yaptığı açıklamada, “22 yıllık AKP iktidarının merkezi yönetimde yarattığı ekonomik tahribat, yerel yönetimlerde de çok ciddi boyutlara ulaşmış durumda. AKP ve MHP’den devralınan belediyelerin borç yükü 100 milyar lira. Kasaları bomboş. İsraf olağanlaşmış. Gereksiz harcama rekoru kırılmış.” İfadelerine yer verdi.

“BİZ BİTTİ DEMEDEN HİÇBİR ŞEY BİTMEZ”

Deniz Yücel, açıklamasında, “Cumhuriyet Halk Partisinin seçim başarısını küçümseyenler; kendilerini avutmaya, kendilerini kandırmaya devam etsinler. ‘Biz bitti demeden hiçbir şey bitmez’ deme egosu taşıyanlar, halkımız bitti dediğinde bittiğini er ya da geç anlayacaktır.” İfadelerini kullandı.

ANAYASA TANIMAZLIĞIN, HALK DÜŞMANLIĞININ KARŞILIĞI OLACAK

Yücel, “Siz kabul etseniz de etmeseniz de beğenseniz de beğenmeseniz de milli irade sandığa yansıdı. Şimdi şeffaf, hesap veren ve halkçı belediyecilik yapma zamanı. Belediyeler artık sadece halka hizmet edecek. Para muslukları kesildi, tabii ki üzülecekler. İsraf azalacak, tabii şaşıracaklar. CHP, yerelden sonra merkezi iktidara geldiğinde de köşelerine çekilip izleyecekler, ne yapalım. Bu kadar soygunun, israfın, kibirin, Anayasa tanımazlığın, halk düşmanlığının bir karşılığı olacak.” Şeklinde konuştu.

YENİ ANAYASA TARTIŞMALARINA YANIT

CHP Sözcüsü Deniz Yücel açıklamasını, “Adalet Bakanı, ‘Yeni Anayasa konusunda herkes mutabık’ demiş. Şunu net bir şekilde söyleyelim; Sayın Bakan da duysun: Hukuku yok sayan, demokrasiyi benimsemeyip, halkın iradesini gasp eden, yargıya müdahale edip, yargı bağımsızlığını ve tarafsızlığını ortadan kaldıran, hak ve özgürlükleri tırpanlayan, anayasal kurumları yok sayıp, Anayasa’yı ihlal edenlerle; bizim, toplumun yüzde 38’inin oyunu alarak 1. Parti olan Cumhuriyet Halk Partisinin mutabık olması söz konusu dahi değildir.” İfadeleri ile sürdürdü.

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Parti Meclisi düzenlediği basın toplantısında şu açıklamalarda bulundu:

“31 Mart seçimlerinde, halkımız Cumhuriyet Halk Partisini 1. parti yaparak, bize büyük ve önemli bir sorumluluk verdi. Kazandığımız bu büyük seçim başarısı sonrasında asla rehavete kapılmadan ve hiç ara vermeden çalışmaya devam ediyoruz.”

“YEREL YÖNETİMLER EŞGÜDÜM, DENETİM VE EĞİTİM BİRİMİ” İLE BAŞKA BİR SAYFA AÇIYORUZ

“Hafta başında yaptığımız ve seçim sonuçlarını değerlendirdiğimiz, olağan MYK toplantımızın ardından, bugün de yine MYK toplantımızı gerçekleştirdik, şu anda da Parti Meclisi toplantımız halen devam ediyor.”

“İl Başkanlarımız ve Belediye Başkanlarımız’la da 20-21 Nisan tarihlerinde, yani yarın ve öbür gün, “İktidar Yolunda CHP Belediyeciliği” Çalıştayımızı yapacağız.”

“Genel Merkezimiz bünyesinde kurulan “Yerel Yönetimler Eşgüdüm, Denetim ve Eğitim Birimi” ile yerel yönetimlerde başka bir sayfa açıyoruz. Bu birimle, denenmiş ve başarılı olmuş projeleri başka illere ulaştıracağımız bir sistem kuracağız. Geçmiş dönemde görev yapmış başarılı belediye başkanlarımız, emekli sayıştay denetçileri deneyimleri ve birikimleriyle belediyelerimizin bütçelerinin ve kaynaklarının çok daha verimli kullanılmasında yol gösterici olacak.”

AKP VE MHP’DEN DEVRALINAN BELEDİYELERİN BORÇ YÜKÜ 100 MİLYAR LİRA

“Ortadoğu’da, burnumuzun dibinde bunlar olurken; 22 yıllık AKP iktidarının merkezi yönetimde yarattığı ekonomik tahribat, yerel yönetimlerde de çok ciddi boyutlara ulaşmış durumda. AKP ve MHP’den devralınan belediyelerin borç yükü 100 milyar lira. Kasaları bomboş. İsraf olağanlaşmış. Gereksiz harcama rekoru kırılmış. Sadece birkaç belediyenin durumunu anlatmak bile genel tablonun ne kadar vahim olduğunu gösterecektir.”

“Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin borcu 11 milyar Lira…
İstanbul Sancaktepe Belediyesi: 2 milyar Lira
Kütahya Belediyesi: 1 milyar 700 milyon Lira
Kilis Belediyesi: 502 milyon lira,
85 bin nüfuslu Edirne Keşan Belediyesi’nin borcu 483 milyon lira…
65 bin nüfuslu Antalya Kaş Belediyesi; 400 milyon lira borcu var.
43 bin nüfuslu İzmir Kiraz Belediyesinin borcu 332 milyon lira… Bu örnekleri çoğaltmak mümkün.”

SEÇİMLERE 3 HAFTA KALA MANİSA’DA 416 MİLYON 587 BİN LİRALIK HARCAMA

“Bir de 78 yıl sonra kazandığımız Manisa’da bir soygun hikayesi var ki akıllara zarar. Seçimlere 3 hafta kala Manisa Büyükşehir Belediyesi’nden 1 milyon lirası kuruyemiş faturası olmak üzere, toplam 416 milyon 587 bin lira harcama yapılıyor. Manisa’yı 15 yıldır yöneten MHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı seçimi kaybedince, Belediye Başkanımız Ferdi Zeyrek’e devir teslim yapılmadan, apar topar belediyeye fatura girişi yapıp, bürokratlar üzerinden, bürokratlara baskı yaparak belediye kasasından, 130 milyonu belediye şirketi MASKİ üzerinden, 480 milyonu ise Belediye’den olmak üzere toplam 610 milyon lira ödeme yapmaya çalışıyor. Ve Manisa Büyükşehir Belediye başkanımız Sayın Ferdi Zeyrek bu soygun girişimini ifşa ederek engelliyor. İşte 22 yıllık AKP iktidarının kurmuş olduğu ve sonradan MHP’nin de yanaşarak sebeplendiği ve ortak olduğu soygun düzeninden birkaç çarpıcı örnek. Hizmet bekleyen halkımızın parasının nasıl çar çur edildiğini üzülerek görüyoruz.”

HALKTAN KOPMUŞLAR, HALKI ANLAMALARI MÜMKÜN DEĞİL

“AKP Genel Başkanının açıklamalarından, halkımızın verdiği mesajı hala almadığını, seçim sonuçlarını idrak edemediğini görüyoruz. Neden biliyor musunuz? Bunlar halktan kopmuşlar. Bunların halkı anlamaları mümkün değil. Bunlar halka hizmet etmek yerine kendilerine saray yapacak kadar kibir abidesi olmuşlar. İstanbul’da Sancaktepe Belediye Binasında hiç utanmadan kendilerine 6 bin metrekare başkanlık katı yapmışlar.”

O SARAY BOŞALDIĞINDA ANLAYACAKSINIZ EMEKLİYE NEDEN BÜTÇE OLMADIĞINI

“Hiç boşaltmayacaklarmış gibi şatafata boğdukları o belediye binalarını gördükçe insanın aklına genel seçim sonrasında boşalacak olan saray geliyor. Asıl şatafat orada. O saray boşaldığında işte o zaman anlayacaksınız emekliye neden bütçe olmadığını.

Sancaktepe Belediyesi’nde, içinde bu lüksü, şatafatı ve 6 bin m2’lik başkanlık makamını içinde barındıran bu ucubeyi yapan şahıs şimdi Meclis’te. Monako’da ıstakoz yiyen, Pensilvanya’da poz veren kişi de Meclis’te. Emekliler simit satsın diyeni de Meclis’te. “Biz bu milletin ta kendisiyiz” deyip 562 bin liralık saatle fotoğraf çektiren de Meclis’te. Dedik ya bunlar halktan kopmuşlar. Halkın verdiği mesajı almak bir yana; halkın halinden, en küçük derdinden bihaberler!”

HALKIMIZ BİTTİ DEDİĞİNDE BİTTİĞİNİ ER YA DA GEÇ ANLAYACAKTIR

“‘Fazladan belediye kazanmakla iktidar olunmaz, Türkiye’yi yöneten iktidar değişmemiştir’ ya da “Milli irade sandığa tam olarak yansımamıştır” diyerek, Cumhuriyet Halk Partisinin seçim başarısını küçümseyenler; kendilerini avutmaya, kendilerini kandırmaya devam etsinler. ‘Biz bitti demeden hiçbir şey bitmez’ deme egosu taşıyanlar, halkımız bitti dediğinde bittiğini er ya da geç anlayacaktır.”

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ