logo

DEVLET VE MİLLET, ‘DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER’ İÇİN YENİKAPI’DA

DEVLET VE MİLLET, ‘DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER’ İÇİN YENİKAPI’DA

demokrasi_mitingi_201_yenikap-515 Temmuz’da kalkışılan FETÖ Terör Örgütü darbe girişimi ile bütünleşen Cumhurbaşkanı, millet, hükümet ve muhalefet Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde Yenikapı’da buluşuyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

15 Temmuz tarihinde yaşanan FETÖ Terör Örgütü’nün darbe girişimi sonrasında geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması ve daveti ile planlanan İstanbul Yenikapı’daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi 7 Ağustos Pazar günü gerçekleştiriliyor.

15 Temmuz FETÖ Terör Örgütü Darbe girişiminin yaşandığı gecenin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da desteğiyle demokrasi nöbeti tutmaya başlayan vatandaşlar, yine Erdoğan’ın katılımıyla Pazar günü yapılacak olan ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ ile nöbetlerini sonlandırmaları bekleniyor.

CUMHURBAŞKANI, MİLLET, HÜKÜMET VE MUHALEFET BİR ARADA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 Temmuz’da kalkışılan FETÖ Terör Örgütü Darbe girişimi sonrasındaki çağrısıyla, hain darbe girişiminin gerçekleştirildiği gece meydanlara inen halk, 7 Ağustos’ta bu nöbeti taçlandırmaya hazırlanıyor. Cumhuriyet tarihinde ilk kez Cumhurbaşkanı, millet, hükümet ve muhalefet partileri bir araya gelerek “Demokrasi ve Şehitlere Saygı” mitingi düzenleyecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın katılımıyla İstanbul Yenikapı’da 7 Ağustos Pazar günü gerçekleşecek Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, mualefet partilerinden; Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TSK Komuta kademesinde yer alan komutanlar, kurum, kuruluş ve STK temsilcileri ve vatandaşlar katılacak.

demokrasi_mitingi_201_yenikapi

60 METRE GENİŞLİĞİNDE SAHNE

Yenikapı’da yapılacak Demokrasi ve Şehitler Mitingi için alana 60 metre genişliğinde, 16 metre yüksekliğinde sahne kurulurken, ses sistemi, led ekranlar ve arama noktalarındaki kapıları beslemek üzere 54 adet jeneratör konuşlandırıldı. Alanda polis ve güvenlik görevliler dışında miting organizasyonunda 13 bin kişi görev alacak.

DENİZDEN, KARADAN VE METRO İLE GELİNECEK

Vatandaşlar denizden vapurlarla, karadan ise otobüs ve metro hatlarıyla alana gelebilecek. Alana otobüslerle gelen vatandaşlar, Kazılçeşme’de oluşturulan park alanından yürüyerek mitinge ulaşacak. Yaşlılar, çocuklar ve kullanmak isteyenler için ise 20 adet otobüs Kazlıçeşme-Yenikapı arasında sefer yapacak. Deniz yolu ile miting alanına gelmek isteyen vatandaşlar için Silivri, Bakırköy, Yenikapı, Sirkeci, Eyüp, Sütlüce, Haliç Kongre Merkezi, Beykoz, Üsküdar, Kadıköy, Pendik ve Adalar iskelelerinden seferler düzenlenecek. Ayrıca, alanda herhangi bir olumsuz sağlık durumu oluşmasına karşı 102 adet kara ambulansı, 1 adet deniz ambulansı görev yapacak. Ayrıca helikopter ambulans hazır olacak. 728 sağlık personeli ve 20 adet itfaiye aracı alanda görev yapacak.

3 ANA GİRİŞ OLACAK

Yenikapı Miting Alanı’nda karayolu ile gelenler için Kazlıçeşme girişi yönünde, Marmaray’la gelenler için Marmaray yönünde, deniz yolu ile gelenler için deniz tarafından olmak üzere 3 ana giriş kapısı olacak.

150 MOBİL TUVALET

Protokol girişleri için bir, basın için bir ve engelli vatandaşlar için bir nokta belirlendi. Alanda mevcut tuvaletlere ek 150 adet mobil tuvalet yerleştirilecek.

2,5 MİLYON SOPALI TÜRK BAYRAĞI HAZIRLANDI

“Demokrasi ve Şehitler Mitingi” katılımcıları için 1,5 milyon şapka, 2,5 milyon sopalı Türk bayrağı ve 5 milyon şişe su hazırlandı.

102 KARA, 1 DENİZ, 1 HELİKOPTER AMBULANS

“Demokrasi ve Şehitler Mitingi”nde 102 kara ambulansı, 1 deniz ambulansı, 1 helikopter ambulans ve 20 itfaiye aracı hazır bulunacak. Alanda 728 sağlık personeli görevli olacak.

SAHİL YOLU KISMEN KAPANACAK

Miting nedeniyle 7 Ağustos Pazar günü 06.00-00.00 arasında Bakırköy Aksu Caddesi (Taşhan Kavşağı) ve Fatih İlçesi Aksakal Caddesi arasında kalan sahil yolu geçici olarak trafiğe kapatılacak.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ