logo

Dolmabahçe Sarayı Nöbetçilerine Teröristlerden  Saldırı

Dolmabahçe Sarayı Nöbetçilerine Teröristlerden  Saldırı

dolmabahce-sarayi-polis-saldiriDolmabahçe Sarayı’ndaki saygı nöbeti tutan polislerin bulunduğu noktaya yönelik terör örgütü mensuplarınca el bombalı ve silahlı bir saldırı düzenlendi.

Recep Kenan/itvhaber.com

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklanmada; Dolmabahçe Sarayı’nda saygı nöbeti tutan polis noktasına terör örgütü mensuplarınca el bombalı ve silahlı bir saldırı yapıldığı, yapılan operasyonda 2 teröristin mühimmat ve silahları ile birlikte ele geçirildiği belirtildi.

Valilik Tarafından Yapılan Açıklama Şöyle:

19.08.2015 Çarşamba Günü saat 14:30 sıralarında Dolmabahçe Sarayı’ndaki saygı nöbeti tutan polislerin bulunduğu noktaya yönelik terör örgütü mensuplarınca el bombalı ve silahlı bir saldırı gerçekleştirildi.

Güvenlik güçlerimiz tarafından anında karşılık verilmesi üzerine olay yerinden kaçmaya çalışan teröristlere yönelik bölgede yapılan operasyonlar sonucunda; 2 terörist üzerlerinde 2 adet el bombası, 1 adet otomatik silah, 1 adet tabanca ve bu silahlara ait bol miktarda mühimmat ile birlikte ele geçirilmiştir.

Yapılan ön incelemede yakalanan şahısların aynı zamanda 8 Ağustos 2015 tarihinde Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına yönelik silahlı saldırıyı gerçekleştiren terör örgütü mensupları olduğu anlaşılmıştır.

Güvenlik güçlerimizin herhangi bir kayıp vermediği saldırı ile ilgili ayrıntılı inceleme ve operasyonel çalışmalar devam etmektedir.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ