logo

DOSTLUĞU PEKİŞTİRECEK, BARIŞA İNANCIMIZI GÜÇLENDİRECEĞİZ

Kardeş Kültürlerin Festivali’nde konuşan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Dostluğu pekiştireceğiz. Barış inancımızı güçlendireceğiz. Güzel günlere olan umudumuzu tazeleyeceğiz” dedi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Sevilen sanatçı Sıla’nın konseri öncesi Cumhuriyet Meydanı’nda Ataşehirlilere seslenen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, festival programı ile kadim Anadolu’nun geleneklerini, değerlerini, binlerce yıllık kardeşliği kökleştireceklerini vurgulayarak, geleceğin güzel günleri inancıyla; Türkiye Cumhuriyeti’nden ve Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık yolundan aldıkları güçle ayrım yapmadan 8 yıldır görev yaptıklarını söyledi.

BUGÜN ARAMIZDAKİ DOSTLUĞU PEKİŞTİRECEK, BARIŞ İNANCIMIZI GÜÇLENDİRECEĞİZ

6.Ataşehir Kardeş Kültürlerin Festivali açılışını yaptıklarını kaydeden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi sevilen sanatçı Sıla konseri öncesi yaptığı konuşmada, “Bu gün Festivalin açılışını yapıyoruz. 7 Gün farklı sanatçılarımızla mahallelerimizde festivale devam edeceğiz. İnanıyoruz ki, bugün burada aramızdaki dostluğu pekiştireceğiz. Barışa olan inancımızı güçlendireceğiz. Güzel günlere olan umudumuzu tazeleyeceğiz” diye konuştu.

ATAŞEHİR KARDEŞ KÜLTÜRLERİN FESTİVALİ AÇILIŞI, SILA KONSERİ ÖNCESİ BATTAL İLGEZDİ KONUŞUYOR#Ataşehir #KardeşKulturlerinFestivali #Bakkatİlgezdi

Recep Kenan paylaştı: 19 Eylül 2017 Salı

GÜCÜMÜZÜ ATATÜRK’TEN, KADINLARIMIZDAN, GENÇLERİMİZDEN, YAVRULARIMIZDAN ALIYORUZ

Nazım Hikmet’in “Umut bin bir ayaklı, umut güneşte saklı. Umut edenler haklı, umut insanın en büyük hakkı.”dizelerini seslendiren Başkan İlgezdi konuşmasını, “Bizler bugün Kadim Anadolu’nun geleneklerini, değerlerini, binlerce yıllık kardeşliğimizi kökleştireceğiz. Sevgiyi yeşerteceğiz. Yeni umutlara, aydınlık yarınlara yelken açacağız. Bizler insanlığın gücüne inanıyoruz. Geleceğin güzel günlerine inanıyoruz. Kardeşliğe, çağdaşlığa, bilime, aklın aydınlığına ve onun gücüne inanmıyoruz. Bizleri biz yapan, bir arada tutan çağdaş cumhuriyet değerlerine inanıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’e inanıyoruz.  Yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur. Cumhuriyet yoludur. Biz inancımızı laik Türkiye Cumhuriyeti’nden alıyoruz. Bizler, gücümüzü Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık yolundan ve devrimlerinden alıyoruz. Bizler umudumuzu sizlerin o güzel yüreklerinden alıyoruz. Gücümüzü kadınlarımızdan, gençlerimizden, yavrularımızdan alıyoruz” ifadeleri ile sürdürdü.

HER İNANÇTAN İNSANLARIMIZI ALANLARDA BULUŞTURDUK

Başkan Battal İlgezdi festivalin açılış konuşmasını, “Büyük bir gururla ifade ediyorum ki, bu sene 6’ncısını düzenlediğimiz festivalde dostluğu, kardeşliği, ayrım yapmadan; her inançtan her mezhepten insanlarımızı bu alanlarda buluşturduk.  Hangi siyasi görüşten olursa olsun hepsi bizim kardeşimiz, dostumuz. Bu anlayışla bir arada yaşarız. Her görüşte, her anlayışta olan bizim vatandaşımızdır. %50’si bizim %50’si başkasının değil, hepsi bizim… Bize destek verdiniz, 8 yıldır görev yapıyoruz. Sizlere layık olmaya çalışıyoruz” şeklinde tamamladı.

Ataşehir Belediyesi’nin düzenlediği Sıla konseriyle başlayan 19-26 Eylül arasında yedi ayrı mahallede gerçekleştirilecek Kardeş Kültürlerin Festivali’nde toplam 14 sanatçı Türk Müziği’nin farklı tatlarını Ataşehir’de sergileyecek. Komedyen Yavuz Seçkin’in şov ve sunumuyla başlayan Kardeş Kültürlerin Festivali’nin birinci gününde on binlerce müziksever, Sıla’nın şarkılarını birlikte seslendirdi.

Başkan Battal İlgezdi’nin ev sahipliğinde Barbaros Mahallesi Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen 6. Ataşehir Kardeş Kültürlerin Festivali açılışına CHP İstanbul Milletvekili ve PM Üyesi Gamze Akkuş İlgezdi, CHP PM Üyesi Kadir Gökmen Öğüt, belediye başkan yardımcıları, birim müdürler, meclis üyeleri ve binlerce Ataşehirli katıldı.

26 Eylül’e kadar sürecek konserler; Hadise’den Selda Bağcan’a, Koray Avcı’dan Göksel’e, İlkay Akkaya’dan Ziynet Sali’ye, Ferhat Tunç’dan İlyas Yalçıntaş’a, Ayla Çelik’ten Niyazi Koyuncu’ya, Mümin Sarıkaya’dan Nurettin Bay’a ve Onur Akın’a kadar müziğin dev isimlerini yedi ayrı mahallede müzikseverlerle buluşturmaya devam edecek.

Festival boyunca konser alanlarına saat 18.30’da Ataşehir’deki muhtarlıklardan ve Mustafa Saffet Kültür Merkezi önünden ulaşım sağlanacak.

DEVAM EDEN FESTİVAL PROGRAMI:

20 Eylül Çarşamba

Ayla Çelik

Koray Avcı

Yer: Örnek Mahallesi – Sabit Pazar Alanı

21 Eylül Perşembe

İlyas Yalçıntaş

Ziynet Sali

Yer: Ferhatpaşa Mahallesi – Necmettin Erbakan Parkı

22 Eylül Cuma

Nurettin Bay

Göksel

Yer: Kayışdağı Mahallesi – 80. Yıl Cumhuriyet Parkı

23 Eylül Cumartesi

Mümin Sarıkaya

Hadise

Yer: Mevlana Mahallesi – Mevlana Caddesi

25 Eylül Pazartesi

Niyazi Koyuncu

Selda Bağcan

Yer: İçerenköy Mahallesi – Selim Bey Sokak

26 Eylül Salı

Ferhat Tunç

İlkay Akkaya

Onur Akın

Yer: Mustafa Kemal Mahallesi – Deniz Gezmiş Parkı

Etiketler: » » » » » » » »
Share
917 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

DOSTLUĞU PEKİŞTİRECEK, BARIŞA İNANCIMIZI GÜÇLENDİRECEĞİZ” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    DOSTLUĞU PEKİŞTİRECEK, BARIŞA İNANCIMIZI GÜÇLENDİRECEĞİZ
    https://www.itvhaber.com/dostlugu-pekistirecek-barisa-inancimizi-guclendirecegiz.html#.WcKi42Nt2Ig.twitter
    #KardeşKültürlerinFestivali #Ataşehir #Battalİlgezdi #FestivalAçılışı #SılaKonseri #GamzeAkkuşİlgezdi #Sıla #Festival #itvhaber