logo

DSP Adayı Levent Limon, ‘Projelerim Halkın İstekleri’

DSP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Levent Limon, basın mensuplarına Ataşehir ile ilgili projelerini anlatarak, “Benim Projelerim Halkın İstekleridir” dedi.

Levent Limon; “Benim Projelerim Halkın İstekleridir”

DSP ile yollarının 1974- 75 yıllarında Sayın Bülent Ecevit’e olan hayranlığı ile başladığını söyleyen Levent Limon, “Kendisinin düşünce ve fikirlerini benimseyen bir kişiyim. Bu yüzden DSP’den Ataşehir Belediye Başkanı Adayı oldum” dedi.

DSP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Levent Limon, açıklamasında halkın birbiriyle barışık olmasını sağlayacağını, komşu ilişkilerini yeniden oluşturacağını vurgulayarak; “Ataşehirliler beni desteklesinler. Çünkü benim projelerim halkın istekleridir.” İfadelerine yer verdi.

 “YEREL YÖNETİMLER HALKIN KENDİSİDİR”

Limon; “Belediyeciliğin gökdelenlerle değil içindekilerle ilgili olduğunu hatırlatmak için, yerel yönetimlerin halkın ta kendisi olduğunu göstermek için, düşünen insanın düşmanı olmadığını bildiğimiz için Ataşehir Belediye Başkanlığına adayım”   diye konuştu.

 “YERİNDE DÖNÜŞÜMÜ SAĞLAYACAĞIM”

Levent Limon açıklamalarına şöyle devam etti: “ Ben burada kamuoyu yoklaması yaptığımda birçok eksiğin olduğunu gördüm. 3-4 mahallede imar durumu yok. Bende öncelikle imar problemini yerinde kentsel dönüşüm olarak çözmeye çalışacağım. Bunu da bina bina değil de 5 bin metrekarelik paftalar halinde düşünüyorum.  İstanbul’da yapılan kentsel dönüşümlerin tamamı yanlış. Ferdi olarak yapıyorlar ve tüm apartmanlarda sorun var. Diğer taraftan birçok projede de halk ile yüklenici firma mahkemelik olmuş. Bu olumsuzlukları ilk etapta ortadan kaldırarak yerinde kentsel dönüşümü gerçekleştireceğim.”

 “MAKAM ARACI YERİNE KENDİ ARABAMI KULLANACAĞIM”

Limon; “Ecevit’in talebesi olduğum için belediyeye kendi arabamla gideceğim. Makam aracı kullanmayacağım. Yakıtı bile kemdi paramla alarak belediyeden aldığım maaşı da ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak vereceğim. Ben halkla birlikte, gençlerle birlikte belediyeyi yönetmek istiyorum. Koltukta oturarak belediye yönetilmez. Evrak imzalama ve rutin toplantılar haricinde hemen her gün 17 mahalleyi dolaşarak mesaimi tamamlayacağım” diyerek örnek bir belediyecilik anlayışını yerleştireceğinin vurgusunu yaptı.

DSP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Levent Limon Diğer Projelerini Kısaca Şöyle Özetledi:

*Yeni yeşil alanlar oluşturacak, Ataşehir’i gökdelen şehri olmaktan kurtaracağız.

*Ataşehir’i, adına yakışır şekilde tam bir Kültür-Sanat Merkezi haline getireceğiz.

*Deprem acil eylem planı oluşturup ilçemizdeki tüm binaların kontrollerini yaparak, deprem toplama alanlarını açacağız.

*Aşevleri açarak, ihtiyaç sahiplerine onları rencide etmeden günlük öğünlerini ulaştıracağız.

*Kimsenin sokakta kalmaması için misafirhaneler açacağız.

*Sahipsiz sokak hayvanlarının bakımı, beslenmesi ve sahiplenmesi için barınaklar kuracağız.

*Park alanlarını ve kaldırımları yeniden düzenleyerek yürünebilir, nefes alınabilir bir Ataşehir oluşturacağız.

*Şehir yönetiminde ortak aklı gerçek anlamıyla sokacağız ve muhtarların belediyede temsilini sağlayacağız.

*Ataşehir’de ki her kurumdan temsilcilerle her ay sorun tespiti ve çözüm önerileri için toplantılar yapacağız.

*Yenilenebilir enerji çalışmalarını süratle devreye sokacağız.

*İhtiyaç sahibi üniversite öğrencilerimize geri ödemesiz burs sağlayacağız.

“BENİM PROJELERİM HALKIN İSTEKLERİDİR”

Son olarak Ataşehirlilere şu mesajı verdi. Beni seçerseniz yaşantınızda büyük değişiklikler olacak. Halkın birbiriyle barışık olmasını sağlayacağım. Eski komşu ilişkilerini yeniden oluşturacağız. İnsanların birbiriyle kaynaşmalarını sağlayacağım ve kaynaşmayla herkes birbirine destek olacak. Beni desteklesinler çünkü benim projelerim halkın istekleridir.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
901 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ