logo

Ekrem İmamoğlu, ‘Toplumu Kucaklaştırmaya Geliyoruz’

Ekrem İmamoğlu, ‘Toplumu Kucaklaştırmaya Geliyoruz’

CHP ve İyi Parti Millet İttifakı CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçim zaferini, belediye başkanı olarak görev yaptığı Beylikdüzülüler ile birlikte kutladı.

23 Haziran’da yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçim zaferini, yıllarca belediye başkanı olarak görev yaptığı Beylikdüzülüler ile birlikte meşaleler yakıp, havai fişekler patlatan binlerce vatandaşla kutladı.

TOPLUMU BARIŞTIRMAYA, KUCAKLAŞTIRMAYA GELİYORUZ

Alandaki katılımcılardan yanında bulunan kişinin elini tutmasını ve havaya kaldırmasını isteyerek konuşmasına başlayan Ekrem İmamoğlu, ‘‘Toplumu barıştırmaya, kucaklaştırmaya geliyoruz. Siyasette de barışacağız. Bu toplum özgürlüklerle buluşacak, adaletsizlikleri de tamir edecek, göreceksiniz. Ben, milletimize ve demokrasi anlayışlarına inanıyorum. Beni kutlayan Sayın Cumhurbaşkanı’na ve rakibim Sayın Binali Yıldırım’a da çok teşekkür ediyorum. Toplumu barıştıracağız, milletimizi kucaklaştıracağız.’’ Dedi.

HERKESİ KUCAKLAMAYA GELDİK

“Sevgi kazanacak demiştim. Ne mutlu bana ki sevgi kazandı.” Sözleri ile sevgi, dilinin kazandığına işaret eden Ekrem İmamoğlu, “Hak, hukuk, adalet” tezahüratları arasında sürdürdüğü konuşmasında “Etnik kökeninin önem yok. İnsan var, insan. Biz, bu şehrin çocukları için, bu şehrin enerjisi gençleri için, bu şehrin vicdanı kadınları için, bu şehrin beyefendileri için, kısacası herkes için geldik. Zihninizdeki bütün ön yargıları yıkın. Herkesi kucaklamaya geldik.’’ İfadelerine yer verdi.

BU ŞEHİRDE ADALETİ, GELECEĞİ İNŞA EDECEĞİZ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuşmasında, ‘‘Bu şehirde, inançlara saygı için, insanlara sevgiyi, bu topraklarda var olan değerleri, Mevlana’ı, Yunus’u, Hacı Bektaşı Veli’yi hatırlatmaya geldik. Yok Alevisi Sünnisi. Herkesi kucaklamaya geldik. Bu şehirde azınlık diye bir kavram yok. Rum’u, Ermeni’si, Yahudisi, Süryanisi herkesi kucaklayacağız. Bu şehirde adaleti, geleceği inşa edeceğiz. Maneviyatını bilen, milli değerlerine sahip çıkan, vatanın bölünmez bütünlüğünü savunan, her yerde ‘Tam bağımsız Türkiye’ diyen, fikir hür vicdani hür nesiller yetiştireceğiz. Ne aldatacağız ne de aldanacağız.’’ Dedi.

SİYASETİ AHLAKLA YAPACAĞIM

“Ben, Türkiye Cumhuriyeti’nin, Atatürk Cumhuriyeti’nin projesiyim.” İfadeleri ile kendisine yönelik proje iddialarını yanıtlayan Ekrem İmamoğlu, “Siyaseti ahlakla yapacağım. Çocukların, gençlerin Ekrem Abisi olmaya geliyorum. Bu şehirde bugün demokrasiyi tamir ettiniz. Yaşa İstanbul. Aklı varsa o bir avuç insana en güzel cevabı verdiniz. Helal olsun size. Artık gülelim öyle değil mi? Bu akşam harika bir akşam. Size layık olmak için çok çalışacağız. Sevgili eşime, oğullarıma, kızıma, Berkay’a, ‘‘Her şey çok güzel olacak’’ diyen Berkay’a, aileme, anneme, babama, kardeşime yürekten teşekkür ediyorum. Siyaset hizmet alanıdır. Hizmet edeceğiz. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdraoğlu’na, ittifakımız İYİ Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener’e, İl Başkanlarım Canan Kaftancıpoğlu ve Buğra Kavuncu’ya, İstanbul İttifakı’na teşekkür ediyorum.’’ Diye konuştu.

TOPLUMU BARIŞTIRACAĞIZ, MİLLETİMİZİ KUCAKLAŞTIRACAĞIZ

‘‘Milletimizin iradesini asla sıkıntıya sokmayacağız’’ diyen İmamoğlu, sözlerini şu ifadeler ile tamamladı: ‘‘Her zaman millet üstündür. Yarından tezi yok, işimize başlayacağız. İstanbul için çok çalışacağız. İstanbul’da seferberlik başlatacağız. Kısa zamanda büyük işler başarmamız lazım. Yol arkadaşlığınız için çok teşekkür ediyorum. Ekrem İmamoğlu’nun size selamı var deyin. Herkesi kucaklayın. Artık partizanlık bitti. Artık, liyakat ve ahlak var. Artık hak, hukuk, adalet var. Siyasette de barışacağız. Bu toplum özgürlüklerle buluşacak, adaletsizlikleri de tamir edecek, göreceksiniz. Ben, milletimize ve demokrasi anlayışlarına inanıyorum. Beni kutlayan Sayın Cumhurbaşkanı’na ve rakibim Sayın Binali Yıldırım’a da çok teşekkür ediyorum. Toplumu barıştıracağız, milletimizi kucaklaştıracağız. Her şeye rağmen bunu başaracağız. Bütün dostlarımıza, komşularımıza on mesajımızı hep beraber söyleyelim: Her şey çok güzel olacak. Her şey çok güzel olacak. Her şey çok güzel İyi ki varsın İstanbul. Sağlıcakla kalın.’’

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ