logo

Ekrem İmamoğlu ve Erdoğdu ‘Ümraniye Kanaat Önderleri Buluşması’nda

Ekrem İmamoğlu ve Erdoğdu ‘Ümraniye Kanaat Önderleri Buluşması’nda

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP milletvekili Fethi Açıkel ve CHP Ümraniye adayı Aykut Erdoğdu ile “Ümraniye Kanaat Önderleri Buluşması”na katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP milletvekili Fethi Açıkel ve CHP Ümraniye Belediye Başkan adayı Aykut Erdoğdu ile birlikte, “Ümraniye Kanaat Önderleri Buluşması” toplantısına katıldı.

Ekrem İmamoğlu ve Aykut Erdoğdu’nun birer konuşma yaptığı toplantıda, İstanbul geneli ve Ümraniye özelinde yaptıkları sosyal yardımlar, çalışma, proje ve hizmetlerin kısa bir detayını katılımcılarla paylaşan İmamoğlu, özetle şunları söyledi:

“KENDİSİNİ ‘EKONOMİST’ DİYE TARİFLEYEREK…”

“Sosyal yardımları en yukarıya taşımak bir maharet midir, bir ülkede? Aslında maharet değildir. Yoksulluğun bir maharet olduğunu kabul etmeyecek kadar vatandaşını düşünen bir yöneticiyim. Toplumun yoksullukla mücadele etmesi büyük bir ayıptır, hicap duyulacak bir durumdur. Ama Türkiye’nin özellikle son 7-8 yılda, ne yazık ki kaderi olmuştur. Kötü ekonomi yönetimi, ekonomi kurallarını altüst eden bir anlayış. Yani enflasyon-faiz ilişkisiyle ilgili yeni bir metin yazan, kendisini ‘ekonomist’ diye tarifleyerek, ülke yönetiminde ekonominin nasıl yönetileceğini kendisinin belirlediği duygusunu ortaya koyan bir anlayışın, Sayın Cumhurbaşkanı’nın bu duygusunun bizi getirdiği sonuçtur, yoksulluk. Ve gerçekten dünyada üç haneli enflasyon bizden başka hiçbir ülkede yok. İki haneli enflasyonun sayısı bile o kadar az ki şu anda dünyada. Biz büyük bir sefillikle bunu başarmış durumdayız.”

ÜMRANİYE KANAAT ÖNDERLERİ BULUŞMASI’NDA KONUŞTU

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘Ümraniye Kanaat Önderleri Buluşması’nda konuştu. İktidar kanadının, sosyal demokratları, “Sosyal destekte ya da bu alanlarda iyidir ama yatırımcı, icraatçı, kalkınmacı noktasında zayıftır” sözleriyle eleştirdiğini hatırlatan İmamoğlu, “Vallahi kim öyle düşünüyorsa, ben söylüyorum; Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en icraatçı, en kalkınmacı, en üretken 5 yılını yaptığımızı iddia ediyorum İstanbul’da. Bu kadar net. Onun için çatlıyor karşımızdaki hükümetin yetkilileri. Bizim 5 yılda yaptığımız işleri, -farkında mısınız- 25 yıllarıyla kıyaslıyorlar. Çünkü biz, onların 25 yılıyla kıyaslanacak, güzel işler yaptık 5 yılda. Onların döneminde 10 metro stop etti. Hatta, ‘Bunları iptal edelim’ diye kendi belediye başkanı Sayın Uysal’ın yazısı var 2017’nin Aralık ayında. ‘İptal edelim. Bu metroları yapmak şu anda doğru değildir’ diye yazısı var. Biz geldik, 10’unu birden yaptık” ifadelerini kullandı.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ