logo

EMEKEVLER ‘YERİNDE DÖNÜŞÜM’DE EVLERİNİ ALDILAR

Ataşehir Belediyesi’nin Atatürk Mahallesi Emekevler’deki yerinde kentsel dönüşüm projesine katılan gecekondu hak sahipleri evlerini Başkan İlgezdi’nin katıldığı törenle teslim aldı.

Ataşehir Emekevler’de yerinde kentsel dönüşüm projesinde 225 hak sahibi yeni evlerine kavuştu. 115 metrekare 3 oda ve bir salondan oluşan dairelerin anahtarları hak sahiplerine teslim edildi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi tarafından çekilen kura ile başlatılan anahtar teslim töreninde daha önce yerleri belirlenen hak sahibi vatandaşlara anahtarları başkan yardımcıları Sadık Kayhan, Metin Kaya ve Meclisi 1.Başkanvekili Sadi Özata tarafından teslim edildi.

Ataşehir Belediyesi tarafından Atatürk Mahallesi Emekevler Bölgesinde, yerinde kentsel dönüşüm projesine katılan gecekondu hak sahiplerine verilecek dairelerin anahtar teslim töreni 6 Temmuz Perşembe günü saat 14.00’da Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu’nda yapıldı.

Düzenlenen törenle toplam 225 hak sahibi aile, Emekevler Bölgesinde 3374 Ada 1 Parsel sayılı taşınmaz üzerinde inşa edilen yapılardaki evlerinin anahtarlarını teslim aldı.

Emekevler Kentsel Dönüşüm Projesi, Kadıköy Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı arasında 2005 ve 2007 yıllarında yapılan protokoller ile düzenlenmişti. 2009 yılında kurulan Ataşehir Belediyesi’nin projeyi devralmasıyla 2012’de Ataşehir Belediye Meclisi’nin kararı ile hazırlanan Emekevler Projesi’nde vatandaşlar mağdur olmadan mutlu sona ulaştılar.

HABERİN VİDEOSU TIKLAYINIZ

Başkan Battal İlgezdi Emekevler Anahtar Teslimi, Kura öncesi konuşuyor.

Recep Kenan paylaştı: 6 Temmuz 2017 Perşembe

Anahtar teslim töreninde bir konuşma yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, hak sahiplerine hayırlı olsun dilekleriyle başladığı konuşmasında, “Daha önce size vermiş olduğumuz bir söz vardı, protokolde imzaladığımız maliyetlerle dairelerinizi teslim ediyoruz. Yapmanız geren tek şey bugün burada anahtarlarınızı teslim aldıktan sonra bizim ofisimize gidip, müteahhit firma yetkilisi ve belediyenin yetkilisi ile dairenizi gezmeniz.  Elektriğinizi, suyunuzu ve doğalgazınızı üstünüze açtırmanız. Hemen yarın sabah dairenize taşınabilirsiniz” dedi.

Emekevler’de yaşayacak ailelere seslenen İlgezdi, “Şimdiden sağlıcakla oturun. Ben bir söz vermiştim protokole imza attığım gibi maliyet fiyatları aynıdır, dairenin bugünkü satış fiyatları da bellidir.  O sözümü tutuyorum. Bir de 120 bin metrekare bir park sözüm vardı. Onu da yapıp bitiriyorum. İstanbul’un en kaliteli parkını yapacağız. Fiyatlarla ilgili daha önce yaptığımız bir protokol var, o protokol neyse aynısı geçerlidir. Arzu eden vatandaşlarımız nakden parasını yatırarak, isteyen vatandaşlarımız ise anlaşma yapılan bankayla 20 yıl vadeyle daireleri teslim alabilir. Hepinize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Anahtar teslim töreninde ilk anahtarını teslim alan hak sahibi Muharram Aslan oldu. Hak sahibi adına anahtarı Başkan İlgezdi’den Muharrem Aslan’ın dayısı teslim aldı.

Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu’nda geçekleşen anahtar teslim törenine Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile birlikte Ataşehir Belediye Başkan yardımcıları Sadık Semih Kayhan, Metin Kaya, Hüseyin Hışman ve Kalender Özdemir, Ataşehir Belediye Meclis 1.Başkanvekili Sadi Özata ile hak sahibi vatandaşlar ile yakınları katıldı.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1384 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

EMEKEVLER ‘YERİNDE DÖNÜŞÜM’DE EVLERİNİ ALDILAR” için 2 Yorum

 1. recep : diyor ki:

  EMEKEVLER ‘YERİNDE DÖNÜŞÜM’DE EVLERİNİ ALDILAR
  https://www.itvhaber.com/emekevler-yerinde-donusumde-evlerini-aldilar.html#.WV6iM0YPXjE.twitter
  Ataşehir Belediyesi #Atatürk Mahallesi #Emekevler #Yerinde Kentsel Dönüşüm #Kentsel Dönüşüm #Battal İlgezdi #Yerinde Dönüşüm #Anahtar Teslim Töreni #itvhaber

 2. recep : diyor ki:

  EMEKEVLER ‘YERİNDE DÖNÜŞÜM’DE EVLERİNİ ALDILAR
  https://www.itvhaber.com/emekevler-yerinde-donusumde-evlerini-aldilar.html#.WV6iM0YPXjE.twitter
  #AtaşehirBelediyesi #AtatürkMahallesi #Emekevler #YerindeKentselDönüşüm #KentselDönüşüm #Battalİlgezdi #YerindeDönüşüm #AnahtarTeslimTöreni #itvhaber