logo

EMEKEVLER’DE 2. GURUP KURA ÇEKİMİ YAPILDI

Ataşehir Belediyesinde yapılan kura çekimi ile projedeki yerleri belirlenen Emekevler sakini hak sahipleri 6 Temmuz günü yapılacak törenle anahtarlarını alarak evlerine kavuşacak.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Emekevler’de, yerinde kentsel dönüşüm projesine katılan 28 hak sahibi aile Emekevler Atapark Konutları’nın 2. kura çekilişinde yeni evlerini kurayla belirledi.

Noter huzurunda Ataşehir Belediye Binası’nda düzenlenen kura çekiminde, Atatürk Mahallesi Emekevler Bölgesinde 3374 Ada 1 Parsel sayılı taşınmaz üzerinde inşa edilen yapılardan, gecekondu hak sahiplerine verilecek daireler belirlendi.

EMEKEVLER KURA ÇEKİMİ

Recep Kenan paylaştı: 28 Haziran 2017 Çarşamba

İlk çekilişte 197 ailenin kurayla evlerinin belirlendiğini hatırlatan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Emekevler Projesi’nde vatandaşlarımız, mağdur olmadan mutlu sona ulaştılar. Herkese bu evlerde mutlu ve güzel günler yaşamayı diliyorum” dedi.

Herbir gecekondu sahibine, kura sonucu çıkan bağımsız bölümler için bir “Konut Tahsis Belgesi” verildi. Konut Tahsis Belgeleri; kat mülkiyeti kurulduktan sonra gecekondu sahiplerine verilecek kat mülkiyeti tapusuna esas teşkil edecek.

Toplam 225 hak sahibi aile için düzenlenecek anahtar teslim töreniyse 6 Temmuz 2017 Perşembe günü Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu’nda yapılacak.

ATAŞEHİR BELEDİYESİ EMEKEVLER’DE KİMSEYİ MAĞDUR ETMEDİ

Şu anda yürürlükte olmayan 6306 sayılı dönüşüm yasasının olmadığı bir dönemde hazırlandığını, Türkiye’de örneği olmadığını ifade ettiği Emekevler projesinin bir özelliğinin de, hem hak sahiplerini hem de orada oturan ancak imar affına müracaat etmediği için yasal olarak hak sahipliği tanımlanamayanların da ev sahibi yapıldığını kaydeden Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Semih Kayhan, Battal İlgezdi başkanlığındaki  Ataşehir Belediyesi’nin bu yöneticilere sahip olmasa, yasalar karşısında hiçbir hak sahipliği olmayan 200 kişinin kapının önüne konulabileceğini iddia etti. Projenin kendilerinden önce ilk hazırlanış şeklinin Emekevkler’deki hak sahiplerinin 2981 sayılı yasa kapsamında bir başka bölgeye, ilçeye gönderilmesini düşünüldüğünü, buna yasanın izin verdiğinin altını çizen Kayhan, Ataşehir Belediyesi’nin Emekevler’de hiç kimseyi mağdur etmediğini, hukuksal mücadelesini sürdürenlerin dışında bütün Emekevler’de hakları olanlara evlerinin teslim edileceğini kaydetti.

EMEKEVLER SAKİNLERİ BAŞKA İLÇE HATTA İL DIŞINA GÖNDERİLECEKTİ

Ataşehir Belediyesi Hizmet Binasında Noter huzurunda yapılan kura çekiminde konuşan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Semih Kayhan, projenin ilk şeklinde Emekevler sakinlerinin başka ilçe hatta il dışına gönderilmesinin planlandığının altını çizerek; “ Kadıköy Belediyesi zamanında hazırlanan proje ile 400 Emekevler, 230 kadar da dere koruma bandında kalanların aralarında olduğu 630 gecekondusu olan hak sahibinin taşınması adına çağdaş konutların yapımı tasarlandı. Ataşehir Belediyesi bu projeyi devam ettirdi. Önceki dönem yönetiminin projesinde Emlak Bankası projesinin yeşil alanı olan Emekevler’in yer aldığı 57 dönüm arazinin hak sahiplerine bir daire sahibi yapılacak şekilde imara açıldı. Sizin oradan göndermeniz planlanmıştı. Ataşehir Belediyesi’nin de kararlıkla sürdürdüğü projesi ile ihalesi yapıldı, binaların yapımı bitti. Önce 197 hak sahibi kuralarını çekti. Bu gün de sizler kuralarınızı çekeceksiniz. 6 Temmuz’da da anahtarlarınız teslim edeceğiz. Dairelerinizin fiyatı 550 – 600 binden az değil” dedi.

Ataşehir Belediyesi Hizmet Binasında yapılan kura çekilişine Ataşehir Belediye Başkan yardımcıları Sadık Semih Kayhan ve Hüseyin Hışman ile birlikte; Ataşehir Belediyesi Hukuk İşleri Müdürü Mehmet Topuz, Emlak İstimlak Müdürü Olcay Akdoğan, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar, Veteriner İşleri Müdürü Necati Bozkurt, Bilgi İşlem Müdürü Hüseyin Aydın’ın aralarında olduğu birim müdürleri, hak sahipleri ve yakınları katıldı.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1631 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

EMEKEVLER’DE 2. GURUP KURA ÇEKİMİ YAPILDI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    EMEKEVLER’DE 2. GURUP KURA ÇEKİMİ YAPILDI
    https://www.itvhaber.com/emekevlerde-2-gurup-kura-cekimi-yapildi.html#.WVSnoJppqN4.twitter
    #AtaşehirBelediyesi #KuraÇekimi #Emekevler #HakSahibi #Atapark #Battalİlgezdi #SadıkKayhan #AtatürkMahallesi #itvhaber