logo

16 Mayıs 2015

‘En Çok Çocukla En Çok Atık Pil Toplama Rekoru’ Kırıldı

‘En Çok Çocukla En Çok Atık Pil Toplama Rekoru’ Kırıldı

IMG_5007Ataşehir Belediyesi, İçerenköy Carrefour AVM, Doğa Koleji ve ESİT Elektronik’in katkılarıyla gerçekleşen etkinlikte Ataşehirli çocuklar bir rekora imza attılar.

“En Çok Çocukla En Çok Atık Pil Toplama Rekoru” etkinliğinde Ataşehir’deki tüm okullardan gelen çocukların topladıkları ve bir araya getirilen piller tartılıp tescil edildi.

Ünlü isimlerden Ömür Gedik, Tuncay Akça, Fatih Portakal, İsmail Küçükkaya, Şule Zeybek, Cem Coşkun, Gökhan Karakaş, Mansur El Sabah, Berk Ercan ve Prof. Dr Orhan Kural’a  “Çevreye Katkı Ödülü” verilen rekor denemesinde Doğa Koleji öğrencileri “Enerjimiz Bitmesin”, Ataşehir Cemile Besler İlkokulu öğrencileriyse “İzindeyiz Yüce Atam” konulu dans gösterileri yaptı.

IMG_4854

15 Mayıs 2015 Cuma günü saat 10.00’da İçerenköy Carrefour AVM Otopark Alanı’nda gerçekleşen ve öğrencilerin de çeşitli gösteriler yaptığı rekor denemesi, Prof. Dr. Orhan Kural başkanlığındaki Ertan Yıldırım( İstanbul İl Çevre Şube Müdürü), Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Kalender Özdemir, Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal, Merve Toğçuoğlu ( Doğa Kolejleri Ekoloji Bölüm Başkanı),Lidya Sadi ( Carrefour İçerenköy AVM Paz. Md.), Mehmet Turhan (TAP Derneği Yönetim Kurulu Başkanı), Ersin Ertan (Esit Elektronik Sistemler), Aydın Türkücü’nden (Dünya Çocuk Rekorları) oluşan Rekor Tescil ve Hakem Heyetince tescil edildi.

Doğa Koleji öğrencileri ve Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullardaki 888 Çocuk “En Çok Çocukla En Çok Atık Pil Toplama Rekoru” kapsamında bir defada topladıkları 6.510 kg atık pille toplama rekoru kırdılar. Rekor denemesi kapsamında toplanan tonlarca atık pil, konusunda yetkilendirilmiş tek kuruluş olan TAP Derneği yetkililerine teslim edildi.

IMG_4862

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ