logo

Engelli Vatandaşlara Tekerlekli Sandalye Dağıtıldı

Ataşehir Belediyesi, Turkcell ve Türkiye Sakatlar Derneği Anadolu Yakası Şubesi’nin katkılarıyla düzenlenen etkinlikte engelli vatandaşlar için akülü sandalye ve manuel sandalye dağıtımı yapıldı.

Etkinlik kapsamında engelli vatandaşlara 5 adet akülü sandalye, 1 özel yapım kas hastasına uygun puset ve 4 adet manuel sandalye hediye edildi.

Engelli vatandaşların toplumsal hayata katılmasını kolaylaştırmak adına bugüne kadar birçok projeye imza atan Ataşehir Belediyesi, ilçe genelinde vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda tekerlekli ve akülü sandalye yardımlarına devam ediyor.

Bu kapsamda 23 Ocak Çarşamba günü Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Etkinlik Merkezi’nde düzenlenen törenle ihtiyaç sahibi engelli bireylere akülü ve manuel sandalyeleri teslim edildi.

Mini konser sonrasında Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Etkinlik Merkezi’nde düzenlenen törenle ihtiyaç sahibi engelli bireylere akülü ve manuel sandalyeleri teslim edildi. Teslim törenine  Ataşehir  Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar,  Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Şükrü Boyraz, Türkiye Sakatlar Derneği  Anadolu Yakası Şube Başkanı Mehmet Sena Çakar, Şube Başkan Yardımcısı Emrah Aydın ile Gönüllü kurulan Farkındalık Yaratmak Projesi Koordinatörleri Hale Sürmeli ve Nevin Şengel, Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu, CHP İlçe Başkan Yardımcısı Nilgün Özdemir, Karabey Ömür, CHP Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Ardıbatan, Radyo Programcısı ve Sunucusu Haluk Kesim,CHP meclis üyesi aday adayları kurtuluş Özaydın, Selami İgrek, davetliler ile engelliler ve aileleri katıldı.

Törende konuşan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez şunları söyledi: “Hiç kimse ben engelli olmam diye düşünmesin. Hepimiz birer engelli adayıyız. Her birey empati yapmalı, ben de bir gün engelli olabilirim diye düşünerek engelli ve dezavantajlı bireylere destek ve yardımcı olmalı. Ataşehir Belediyesi olarak engellilerin sorunlarını ortadan kaldırmak, hayatlarını kolaylaştırmak, yaşam kalitelerini artırmak için projeler üretiyor ve onları her alanda destekliyoruz. Bu doğrultuda ilçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.”

Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Şükrü Boyraz ise yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “İhtiyaç sahibi bireyi, akrabaya bağımlı hale getiren ve insanlık onuruna yakışmayan bir yaşama zorlayan koşullar acilen değiştirilmelidir. Talebimiz, bireyi esas alan yasal düzenlemelerin yeniden yapılmasıdır. Ataşehir Belediyesi ile işbirliği içinde çalışıyor, birlikte yeni projeler üretmek için bir araya geliyoruz.”

Törende tekerlekli sandalye alan Emre Can Akkuş, çok mutlu olduğunu ifade ederek; “Bu sandalye gerçekten ihtiyacım olan bir şeydi, dışarıya çıkamıyordum artık akülü sandalyem sayesinde hayatım daha kolay olacak, çok mutluyum” dedi.

Akülü ve manuel sandalyelerini alan vatandaşlar bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini belirterek mutluluklarını dile getirdiler.

Etkinlik öncesi başlayan kokteyl programı sonrasında TRT Müzik’teki Engelsiz Sahne programında başarılı performanslarıyla dikkatleri üzerine çeken görme engelli sanatçılar İbrahim Sustam ve Selma Göktaş Sustam birbirinden farklı Türk Halk Müziği türküleri seslendirdiler.

Akülü ve manuel sandalyelerini alan vatandaşlar bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini belirterek mutluluklarını dile getirdiler. Etkinlik sonrasında Radyo Programcısı ve Sunucusu, Yazar Haluk Kesim “Başarıya Engel Yok” isimli kitabını imzaladı.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
732 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ