logo

Erdoğan, ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ Sloganlı Kampanya Başlattı

Erdoğan, ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ Sloganlı Kampanya Başlattı

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından “Millete Sesleniş” konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milli Dayanışma Kampanyası başlatıyoruz.” Dedi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından “Millete Sesleniş” konuşması yaptı. Erdoğan konuşmasında; “Salgının ilk günlerinden itibaren Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri doğrultusunda, sağlık tedbirlerini eksiksiz hayata geçiyoruz.” İfadelerine yer verdi.

AMACIMIZ DAR GELİRLİ VATANDAŞLARIMIZA İLAVE DESTEK

Millete Sesleniş” konuşmasında Milli Dayanışma Kampanyası başlattığını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Devletin öncülük etmesi gerektiğini gördüğümüz için Milli Dayanışma Kampanyası başlatıyoruz. Amacımız alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır. Muhtarlıklarımızı da devreye alarak, kampanyada toplanan paraların en doğru şekilde yerine ulaşmasını temin edeceğiz. Meclis’teki tüm milletvekillerimizi, AK Parti başta olmak üzere tüm partilerimizin teşkilatlarını, tüm belediye başkanlarımızı, bürokratlarımızı kampanyaya katılmaya davet ediyoruz.”

7 AYLIK MAAŞIMI BAĞIŞLAYARAK AÇIYORUM

“Kampanyayı 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum” diyerek kampanyanın açılışını açan Erdoğan, “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” diyerek başlayan kampanya ile ilgili, “ Kampanyayı, şahsım olarak, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum. Zekatlarını Ramazan ayında dağıtmayı düşünen vatandaşlarımız da bu kampanyaya katılarak, hayır yarışında yerlerini alabilirler.” Dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” diyerek başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yardım hesabı açıldığını bildirdi.

ÜLKE OLARAK TEDBİRLERİ ÇOK ERKEN ALDIK

Ülke olarak tedbirleri çok erken aldıklarını kaydeden Erdoğan, “Mevcut hastanelerimizi güçlendirme yanında, yeni hastanelerimizi de süratle hizmete açıldığını belirten Erdoğan, “Kovid-19 hastalığı sürecinde tedbirlerimizi, hamdolsun, pek çok ülkeden daha erken aldık ve hayata geçirdik.” Dedi.

“GIDA KONUSUNDA HERHANGİ BİR SIKINTI YOK”

Tedbirlerin aşama aşama yürürlüğe sokulduğunu söyleyen Erdoğan, gıda konusunda da herhangi bir sıkıntı olmadığını kaydederek;  “Ülkemiz, tüm temel gıda maddelerini kendisi ürettiği için, hem stoklarımız, hem de tedarik zincirlerimizin işleyişi, ihtiyacımızı karşılayacak düzeydedir.” Diye konuştu.

SAĞLIK SİSTEMİNİ AYAKTA TUTMANIN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

Vatandaşlara, acil olmayan durumlar dışında hastaneye gitmemeleri çağrısında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgın sürecinde sağlık sistemini ayakta tutmanın önemine değinerek; “Sağlık kuruluşlarının personel ve araç-gereç imkanlarını ne kadar yüksek oranda mücadeleye tahsis edersek, o derece etkili baş edebiliriz.” ifadelerini kullandı.

HİÇBİR TEHDİT BİZİ HEDEFLERİMİZE VAZGEÇİREMEZ

Şehirler arası seyahate getirilen kısıtlamaları ek tedbirlerin alınabileceğini ifade eden Cumhurbaşkanı  Erdoğan, şehir içi ulaşımda da kısıtlamanın işaretin vererek;  “Gerekirse, şehir içi ulaşımda da benzer yöntemleri devreye sokabiliriz. Virüsün yayılmasını önlemek için her yola başvurmakta kararlıyız.” Dedi.

TÜRKİYE ÜRETİME DEVAM ETMEK ZORUNDA

“Üretimini sürdüren şirketlerin çalışanlarının sağlığını koruması için gereken tedbirlerin alınmasının sağlanacağını söyleyen Erdoğan, “Türkiye, her hal ve şart altında üretime devam etmek zorunda. Vatandaşlarımız gönüllü karantina ile kendilerini ne kadar evde tutarlarsa, hayatımızın normale dönme süreci o kadar kısalacaktır. Hiçbir tehdit bizi hedeflerimize vazgeçiremez. Çünkü biz Türkiye’yiz.”  

SAĞLIKÇILARIMIZA, 6 MİLYAR LİRALIK İLAVE BİR DESTEK

Esnafın nisan, mayıs, haziran ayı ödemelerini faizsiz ötelediklerinin altını çizen Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:  “Yüzde 4,5 maliyetli 36 aya kadar vadeli bir kredi paketini hayata geçirdik. Kredi Garanti Fonunun limitini 50 bin liraya ve kapasitesini de 850 bin kredi talebini karşılayacak şekilde 450 milyar liraya yükselttik. Sosyal yardım programlarımızda kayıtlı 2 milyon haneye biner lira nakit yardımı yapıyoruz. Yükseköğrenim yurtlarında kalan öğrencilerden, mart ayında yurtta kalmadıkları günlerin ücretlerini iade ediyor, nisan, mayıs ve haziran ayları için de ücret almıyoruz. Sağlıkçılarımıza, 6 milyar liralık ilave bir destekle performans ödemelerini en üst tavandan yapıyoruz.”

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ