logo

ERDOĞAN’A SUİKAST İÇİN GELEN 11 DARBECİ YAKALANDI

darbeci_asker15 Temmuz Darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Marmarist’te suikast düzenlemek isteyen 37 askerden kaçak olan 11’i de bu gece yapılan operasyonla yakalandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Marmarist’te suikaste kalkışan 37 askerden kaçak olan 11’ine yönelik, Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Şirinköy mahallesindeki operasyon yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast düzenleyen 37 askerden 11’ine yönelik, Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Şirinköy mahallesindeki operasyonda gece saatlerinde 9, sabaha karşı da 2 asker yakalandı.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ayrılmasının ardından, Muğla’nın Marmaris ilçesinde konakladığı otele saldırı düzenleyen darbecilerden 11’i daha yakalandı.

37 kişilik timden kaçak olanlardan suikast timini oluşturan ve komuta eden Binbaşı Şükrü Seymen’in de yakalananlardan olduğu belirtiliyor.

Gece kaçak suikastçı 9 askerin yakalanmasının ardından, ekiplerin aynı bölgede diğer 2 askeri ele geçirmek için çalışmaları devam etti ve sabah saatlerinde iki asker de yakalandı.

Biri iç çamaşırıyla bir ağacın tepesine saklanmış halde bulun askerden sonra da diğer asker ele geçirildi.

Gece, sabah saatlerine kadar süren operasyonla yakalanan kaçak darbesi askerlerin Enes Yılmaz, Ergün Şahin, İsmail Yiğit, Mehmet Demir, Muhammet Burak İpek, Murat Köse, Şükrü Seymen, Bahadır Sagun, Mehmet Öztürk Mustafa Serdar Özay ve Muammer Gözübüyük olduğu gelen bilgiler arasında.

 

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
815 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ERDOĞAN’A SUİKAST İÇİN GELEN 11 DARBECİ YAKALANDI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ERDOĞAN’A SUİKAST İÇİN GELEN 11 DARBECİ YAKALANDI
    AYRINTI HABERDE, TIKLAYINIZ
    https://www.itvhaber.com/?p=98355
    #15Temmuz #DarbeGirişimi #CumhurbaşkanıErdoğan #Marmaris #Suikast #KaçakAsker #Operasyon #FethullahçıTerörÖrgütü #FETÖ #Darbeci