logo

ERZİNCANLILAR BÜYÜK ŞÖLENDE BULUŞUYOR

ayeder_solen (1)Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği (AYEDER)’in har yıl düzenlediği Büyük Erzincanlılar Şöleni  19 Şubat’ta Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

2009 yılından bu güne Erzincan’a ve Erzincanlıların birlik ve beraberliğini sağlamaya yönelik çalışmalar yürüten Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği (AYEDER), gelenekselleşen “Erzincanlılar Şöleni”nin 5.’sini düzenliyor.

Her yıl geleneksel olarak İstanbul’daki Erzincanlıları ve Erzincan dostlarını bir araya getirerek kaynaşma ve dayanışmalarına aracılık eden Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği (AYEDER), 19 Şubat Pazar Günü Bostancı Gösteri Merkezi’nde 5. Geleneksel Erzincanlılar Şöleni’ni düzenliyor.

ayeder_solen (3)

Geçtiğimiz yıl Avrupa yakasını kapsayan isim değişikliği ile sosyal, kültürel çalışmalarını aralıksız sürdüren dernek bu yılda etkinliklerin adresi Bostancı Gösteri Merkezi’nde yeni bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 19 Şubat Pazar Günü Bostancı Gösteri Merkezi’ndeki etkinlikte binlerce Erzincanlı büyük 5. Geleneksel Erzincanlılar Şöleni’ninde bir araya gelecek.

19 Şubat Günü Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecek 5. Geleneksel Erzincanlılar Şöleni’nde ünlü sanatçılardan; Hüseyin Turan, Arzu Şahin, Oğuz Aksaç, Aynur Haşhaş, Aynur Güneş, Gürkan Çapkan, Sercan Direk, Göksel Sağlam, Eda Alakuş, Ebru Hançer, Öznur Sulari, Cengiz Yurtseven, Ebru Çiçek, AYEDER Gönüllüleri THM Topluluğu” sahne alacak.

Erzincanlıların yakından tanıdığı, sevdiği isim, Radyo ve TV Program sunucusu İlknur Kaplan’ın sunuculuğunu üstlendiği şölende tüm şehitler adına hayır lokması dağıtılacak.

Anadolu – Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği (AYEDER) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Sarımaden; “Her yıl büyük bir çoşkuyla gerçekleştirdiğimiz şölenimize tüm halkımızı ve hemşerilerimizi bu coşkuya ve heyecana ortak olmaya davet ediyorum” dedi.

ayeder_solen (4)

AYEDER Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Sarımaden, Erzincanlıları ve Erzincan dostlarını “5. Geleneksel Erzincanlılar Şöleni”ne davet ederken şu ifadelere yer verdi:

Kıymetli Hemşehrilerimiz;

Başbaşa vermeyince taş yerinden kalkmaz. Yalnız taştan duvar olmaz. Bir araya gelmek başlangıç, bir arada durmak ilerlemek,birlikte olmak başarı getirir.

Metropol şehirde aynı toprağın ayrı düşmüş insanlarıyız. Birbirimizi tanımak, Erzincan birlik ve beraberliğini sağlamak amacıyla bu yıl 5. Geleneksel Erzincanlılar Şölenini düzenledik. Birlik ve beraberlik meşalesini yakarak yürüdüğümüz yolda Erzincanlılarla bir arada olmak,ellerimizi kenetleyerek Erzincan sevdamızı bir kez daha haykırıyoruz.

2009 yılından beri Erzincan ve Erzincanlılara yönelik faaliyetlerini sürdüren AYEDER yapmış oldukları çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Hemşehrilerimize eğitim, kültür ve sağlık konularında yaptığımız projeler ile destek olmayı ilke edindik. Bu ilkemiz doğrultusunda yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.

Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği AYEDER’in düzenlemiş olduğu 19 Şubat Pazar günü saat 13.00’de Bostancı Gösteri  Merkezi’nde birlik ve beraberliğin egemen olacağı 5.Geleneksel Erzincanlılar Şölenine Erzincan’a gönül verenler, Erzincan sevdalıları ve Erzincan dostlarını bekliyoruz…

(Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği)

AYEDER BAŞKANI GÜRSEL SARIMADEN

5.Geleneksel Erzincanlılar Şöleni

Tarih  : 19 Şubat 2017 Pazar

Saat   :  13.00 – 19.00

Yer     : BOSTANCI GÖSTERİ MERKEZİ

Adres : Bostanlar Arası Sk. No:8 Bostancı/Kadıköy – İSTANBUL

ayeder_solen (2)

Etiketler: » » » » » » » »
Share
2245 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ERZİNCANLILAR BÜYÜK ŞÖLENDE BULUŞUYOR” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ERZİNCANLILAR BÜYÜK ŞÖLENDE BULUŞUYOR
    https://www.itvhaber.com/?p=112489
    #Erzincanlılar #BüyükŞölen #Anadolu #Avrupa #ErzincanlılarDerneği #AYEDER #BüyükErzincanlılarŞöleni #BostancıGösteriMerkezi #Erzincan