logo

FİLİZ KILIÇ, İLK ALBÜMÜNÜ TSKM’DE KONSERLE TANITIYOR

FİLİZ KILIÇ, İLK ALBÜMÜNÜ TSKM’DE KONSERLE TANITIYOR

filiz_kilic-1Türk Halk Müziğinin sempatik sanatçısı Filiz Kılıç’ın ilk albümün tanıtım konseri, Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sanatçı İlknur Kaplan’ın sunumuyla gerçekleşiyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

Türk Halk Müziğine olan ilgisi çok küçük yaşlarda başlayan aralıksız çalışmalarıyla bugünlere gelen ve ilk albümü “Yad Eller”i çıkaran sempatik sanatçı Filiz Kılıç, ilk Albüm Tanıtım Konserini, 1 Aralık 2016 Perşembe Saat 20.00’de Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sanatçı İlknur Kaplan’ın sunumuyla gerçekleşiyor.

Sahne çalışmaları yanı sıra çalışmalarını tamamlayarak albümü “Yad Eller”i çıkaran Filiz Kılıç, ilk albümünün tanıtımını;  Albüm Tanıtım Konser gecemiz 1 Aralık 2016 Perşembe günü Saat 20.00’de Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sanatçı İlknur Kaplan’ın sunumuyla gerçekleşecektir” ifadeleriyle duyurdu.

”Türkülerin hayatımızdaki yeri hep farklı ve önemli olmuştur. Türküler, insanımızın hayat tarzından yansıyan yaşama şekilleridir” diyen THM sanatçısı Filiz Kılıç, çıkardığı ilk albümün tanıtım konseri öncesi yaptığı açıklamada; “Yüzyıllardır insanımız sevdasını, sevgisini, sevincini, hüznünü, özlemini, kederini, yiğitliğini, umutlarını kısacası hayatının büyük bir bölümünü türkülerin dilleri ile söylemişlerdir.

Siz değerli türkü dostlarıyla, http://www.filizkilic.com.tr iletişim sitemde ve bu sayfalar aracılığıyla haberleşeceğim, sazımı-sözümü paylaşacağım. Güncel çalışmalarımı, sahne programlarımı sizlere duyuracağım.

Gönül dostlarımızla ve Erzincanlı hemşehrilerimle çıktığımız bu yolda her türlü önerilerinizi, eleştirilerinizi, yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Bize ulaşan bütün mesajlarınızı titizlikle okuyup, değerlendireceğiz ve sitemizin içeriğini sizlerle güzelleştireceğiz.

Bu vesileyle, ilk “Albüm Tanıtım Konser” gecemiz 1 Aralık 2016 Perşembe günü Saat 20.00’de Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sanatçı İlknur Kaplan’ın sunumuyla gerçekleşecektir. Yoğun katılımın olacağını da biliyorum.

Başta değerli dostlarım olmak üzere, tüm kıymetli katılımcılarıma göstereceği ilgi ve desteğe şimdiden çok çok teşekkürler eder, saygılarımı sunarım.” ifadelerine yer verdi.

FİLİZ KILIÇ KİMDİR?

Filiz Kılıç, 1980 yılında doğan, aslen Erzincan ili Tercan ilçesine bağlı Beğendik (Vartik) köyündendir. Müziğe olan ilgisi çok küçük yaşlarda başlayan Filiz Kılıç, İlkokul yıllarında sesinin güzelliğini farkeden öğretmenleri sayesinde, okulda yapılan müzik faaliyetlerinin başında yer aldı.

15 yaşında Yavuz Top Halk Müziği Merkezi’nde başladığı nota, solfej, bağlama ve repertuar eğitimine TRT sanatçısı Tekin Büyükkaya’dan aldığı derslerle devam etti. İstanbul’un farklı mekânlarında amatör ruhunu hiç yitirmeden, profesyonel olarak sahne almaya başladı.

2002 yılında ASM Tolga Sağ Müzik Okulu’nda ikinci kez başladığı bağlama ve repertuar eğitiminden 3 yıl sonra mezun oldu. Bu yıllarda ASM sdütyolarında bağlama hocası Murtaza Eren yönetmeliğinde bir demo çalışması gerçekleştirdi.

2008 yılında Türk Halk Müziğine yeni sesler kazandırmak amacıyla TRT’nin düzenlediği “Sen Türkülerini Söyle” adlı yarışmaya katılarak Marmara Bölgesi, İstanbul elemelerine girmeye hak kazandı.

2012 yılında BARIŞ TV aracılığıyla programcılığa merhaba diyen Filiz Kılıç, Özgür Önal ile birlikte “TÜRKÜ PINARI İSTEKLER” programını hazırlayıp sundu.

2013 yılında CEM TV ekranlarında yeniden başlayan “TÜRKÜ PINARI İSTEKLER” programını hazırlayıp sundu

2016 yılında “YAD ELLER” isimli, ilk solo albümünü İber müzik etiketiyle müzikseverlere sundu.

Filiz Kılıç, kendi yöresinin büyük usta sanatçılarından etkilenerek başladığı eğitim, sahne ve konser çalışmalarına aralıksız olarak devam etmektedir.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ