logo

GECE KULÜBÜNE TERÖR SALDIRISI: 35 CAN KAYBI

GECE KULÜBÜNE TERÖR SALDIRISI: 35 CAN KAYBI

Ortaköy’de gece kulübüne silahlı saldırı düzenlendi. İstanbul, Beşiktaş ilçesinde Ortaköy’deki gece kulübüne yapılan terör saldırısında 35 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Alınan bilgiye göre; İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı Ortaköy semtindeki ünlü bir gece kulübünde yılbaşı eğlencesinin yaşandığı sırada silahlı saldırı gerçekleşti. Uzun namlulu silahla gece kulübüne gelen bir saldırgan ateş açmaya başladı. Gece kulübüne yapılan silahlı saldırıda 35 kişinin hayatını kaybettiği 40’a yakın da yaralı olduğu belirtildi.

Beşiktaş Ortaköy’de ünlü gece kulübü Reina’ya silahlı saldırı gerçekleşti. Yaralıların olduğu öğrenilirken, olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Saldırganın gece kulübünün içinde saklandığı iddia ediliyor. Yaralılardan 11’i Şişli Etfal Hastanesi’ne sevk edildi. Olayla ilgili açıklama yapan Vali Vasip Şahin, saldırıda en az 35 kişinin hayatını kaybettiğini en az 40 kişinin de yaralı olduğunu açıkladı.

Beşiktaş’ta meydana gelen terör saldırısında biri polis 35 kişinin hayatını kaybettiğini, 40 kişinin ise yaralandığını açıklayan İstanbul Valisi Vasip Şahin, saldırının yaşandığı gece kulübüne gelerek incelemelerde bulunduğu sırada gazetecilere yaptığı açıklamalarda; “Gece 01.15 sıralarında bir eğlence merkezimizde bir terörist, uzun namlulu silahla önce kapı önünde bekleyen polis memurumuzu şehit ederek, ardında da bir vatandaşımızı şehit ederek içeri girmiştir. Maalesef içeride çok vahşice, acımasızca, sadece yılbaşını kutlamak üzere gelmiş masum insanların üzerine kurşun yağdırarak bu olayı meydana getirmiştir. Bu bir terör saldırısıdır. En az şu ana kadar 35 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bir tanesi polis memuru. En az 40 yaralımız hastanede tedavi altındadır. Araştırmalar yapılıyor. Bundan sonra detaylı açıklamalar yapılacak” ifadelerine yer verdi.

Beşiktaş Ortaköy’de bir gece kulübüne yapılan silahlı saldırı sonrası polis gece kulübünü hem karadan hem de denizden sardı. Saldırı sırasında gece kulübünde bulunanların bazılarının denize atladığı ve deniz polisinin vatandaşları kurtarmaya çalıştığı öğrenildi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ