logo

‘Gecekondu İşgalcileri’ Ataşehir Meclisinde Görüşülüyor

Yenisahra Mahallesi Taş Ocakları Mevkiinde yer alan 111 “Gecekondu İşgalcisi”, hak sahipliği kazanarak Emekevler’den tahsis edilecek dairelerin sahibi olacak.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Belediye Meclisi işgalci gecekondu sahiplerini Emekevler’de daire sahibi yapmanın yolunu açacak kararı görüşüyor.

Ataşehir Belediye Meclisi Aralık Ayı 1. Oturumunda yapılan görüşmelerde gündemin 8. Maddesinde yer alan Yenisahra Mahallesi Taş Ocakları Mevkiinde yer alan 111 adet “Gecekondu İşgalcisi”nin hak sahipliği kazanarak Emekevler’den daire sahipliği elde etmesi ile ilgili madde görüşülerek komisyona gönderilmesine karar verildi.

Ataşehir Belediye Meclisi Aralık Ayı toplantısında oylanıp kabul edilerek ek gündemle Meclis Gündeminin 8. Maddesinde yer alan, “Ataşehir İlçesi Yenisahra Mahallesi Taş Ocağı mevkiindeki yaklaşık 111 adet gecekondu işgalcisinden hak sahibi niteliği taşıyanlara da daire tahsisi yapılması için Emekevler Hak Sahipliği Enkaz Bedeli Tespit ve Değerlendirme Komisyonuna havale edilmesi hususunda Belediye Encümeni ve Belediye Başkanına yetki verilmesine ilişkin Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 01/12/2017 tarihli ve E.2017-5157 sayılı teklifi” içerikli madde oylanarak meclis komisyonuna gönderilmesi kararı alındı.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1175 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

‘Gecekondu İşgalcileri’ Ataşehir Meclisinde Görüşülüyor” için 1 yorum

  1. ZEYNEP : diyor ki:

    Saygı değer Kenan Bey Nasılsınız,

    İçerenköy imar planları meclise ne zaman gelecek son durum nedir bununla ilgili de bir haber yapar mısınız.Saygılarımızla