logo

GELENEK, GELECEKLE BULUŞACAK

GELENEK, GELECEKLE BULUŞACAK

sdv_panelGamze Akkkuş İlgezdi’nin sözcüsü olduğu Sosyal Dönüşüm Vakfı Girişimi Ataşehir Novada Kültür Merkezi’nde “68’den 2015’e Gençlik Geleceğe Yürüyor” paneli düzenliyor.

SDV Girişimi’nin düzenlediği “Gençlik Geleceğe Yürüyor” paneline 68 kuşağının önemli isimlerinden İlkay Demir, 12 Eylül öncesi Dev Genç Başkanı Bülent Forta, sanatçı Orhan Alkaya, gazeteci Deniz Zeyrek ve Haziran hareketi aktivistlerinden Nafer Çapar konuşmacı olarak katılıyor

Sosyal Dönüşüm Vakfı Girişimi’nin düzenlediği “68’den 2015’e Gençlik Geleceğe Yürüyor” paneli 21 Şubat 2015 Cumartesi Günü Ataşehir Novada Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Açılış konuşmasını SDV sözcüsü Gamze Akkuş İlgezdi’nin gerçekleştireceği panele Bülent Forta, Cezmi Ersöz, Deniz Zeyrek, İlkay Demir, Orhan Alkaya ve Nafer Çapar konuşmacı olarak katılacak.

Toplantının amacını “68, 78 ve Haziran Hareketi’nin öncülerini bir araya getirerek, gelenekle geleceği buluşturmak” diye açıklayan SDV Sözcüsü Gamze Akkuş İlgezdi, “Devletin 33 yıldır bilinçli olarak sürdürdüğü apolitik gençlik yaratma çabalarının boşa çıktığını Gezi olayları sırasında gördük. Bize, geleceğe ilişkin büyük umut veren Haziran hareketi, ülkeyi yönetenlerin kabusu oldu. Amacımız ne 68 hareketinin nostaljisine kapılmak, ne de 78 gençliği için yas tutmak. Dileğimiz yeni bir hareket için yola çıkan gençlikle buluşmak” dedi.

Gamze İlgezdi sözlerini şöyle sürdürdü: “Yunanistan yaptı, İspanya yapıyor,  Biz de yapabiliriz.”

sdv

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ