logo

GİYİM ÜRETİM BÖLÜMÜNÜ SEVDİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Giyim Üretim Bölümü öğrencilerine dikiş makinesi üreticisi  firma temsilcisi tarafından moda ve tasarım üzerine seminer verildi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Konu ile ilgili görüşünü açıklayan Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Tülay Beyaztaş Oskay, Giyim Üretim Bölümü öğrencilerinin okulda aldıkları eğitimlerini seminerlerle desteklediklerini ifade etti.

Recep Kenan aracılığı ile itvhaber.com’a açıklama yapan Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Tülay Beyaztaş Oskay, okulun 10, 11 ve 12’inci sınıflarında toplam 68 öğrencinin giyim üretim üzerine eğitim aldığının altını çizerek; “Giyim Üretim Bölümü öğrencileri kendi alanlarında neler yapılıyor, neleri kapsıyor bunu öğrenmeleri için arada bir kendi dallarında uzman eğitimcileri getirerek eğitim veriyoruz. Öğrenciler sadece mesleklerini terzicilik olarak görüyorlar. Sadece terzilik olmadığını, moda tasarımlarıyla da ilgili olduğunu bu konuda ilgili sektörlerde neler yapılıyor görsünler, öğrensinler. Sponsor olan firmaları, iş fırsatları ile ilgili firmaları tanısınlar, öğrensinler diye böyle fırsatlar tanıyoruz. Bu konuda Singer firmasını aradık bizi kırmadılar. Şu an kendiside öğretmen olan firma yetkili direktörü bu konuda çocuklara bölümlerinin ne olduğunu öğrenmeleri ve bölüm seçmeleri konusunda tanıtım yapacaklar. Çocuklarımız bölümü sevsin bir şeyler yapabilsin diye… Öğrencilerinde kendi yeteneklerinin ne olduğunu görmeleri açısından önemli. Şu anda eğitim veren firma okulumuza 4 adet makine hibe etti. Son derece de modern ve kaliteli.”bilgisini aktardı.

Ataşehir’de bir tek kendi okullarında Giyim Bölümünün olduğunun altını çizen Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Tülay Beyaztaş Oskay, seminer programları ile ilgili. “Bu tür seminerleri her sene düzenliyoruz. Bir firma ile anlaşarak 18 Mayıs’ta defile yapacağız. Bu bölümü canlı tutmak, çocukların merakını taze tutmak amacıyla yaptığımız bir şey. Bütün arkadaşlarla birlikte yapıyoruz.”şeklinde konuştu.

Giyim bölümündeki 10, 11 ve 12. Sınıf öğrencilerinin yaptıkları çalışmalarda kullandıkları malzemelerin çeşitli sponsorlar tarafından da tedarik edildiğini kaydeden Müdür Tülay Beyaztaş Oskay, staj yapan 12.sınıf öğrencilerinin aynı zamanda tatil günlerinde çalışarak kazanç sağladıklarını kaydederek; “12’inci sınıfta okuyan öğrencilerimizi staja yolluyoruz. Gittikleri işletmelerden kumaş, iplik, dantel ve fermuar gibi aksesuar desteklerini alıyoruz. Ayrıca bakanlığın da cüzi miktarda da olsa öğrencilere bir desteği oluyor. Sponsor firmaların ve Bakanlığın desteği ile malzemelerimizi tedarik ediyoruz. Bu bizim için önemli bir katkı çünkü çocuklarımızın alım gücü yok.”dedi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1708 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

GİYİM ÜRETİM BÖLÜMÜNÜ SEVDİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    GİYİM ÜRETİM BÖLÜMÜNÜ SEVDİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
    https://www.itvhaber.com/giyim-uretim-bolumunu-sevdirmek-icin-calisiyoruz.html#.WPkVDVsKE1U.twitter
    #Mevlana #Mesleki #Teknik #AnadoluLisesi #GiyimÜretimBölümü #DikişMakinesi #Sponsor #Moda #Tasarım #Seminer #TülayBeyaztaşOskay