logo

GÖKDELENLERİN GÖLGESİNDE IHLAMUR FESTİVALİ

Ataşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği, Türkiye’nin yedi bölgesinden şifalı otların tanıtılacağı “Ihlamur Festivali”nde Ataşehirliler, gökdelenler arasındaki ıhlamurları toplayacaklar. 

GÖKDELENLERİ İLE MEŞHUR ATAŞEHİR’DE IHLAMUR TOPLANACAK

Ataşehir Belediyesi’nin 18-19 Haziranda düzenleyeceği “Ihlamur Festivali”nde Ataşehirliler, gökdelenler arasındaki ıhlamurları toplayacaklar.

Ataşehir Belediyesi Uluslararası Ataşehir Ihlamur Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. İnşaat sektörü ve yüksek katlı yapılarıyla ünlenen Ataşehir, aslında 2 binden fazla ıhlamur ağacını barındırıyor. Ataşehir Belediyesi’nin hazırladığı festivalde, soğuk havalarda kilosu 200 TL’ye kadar çıkan ıhlamur, Ataşehir’de festivale dönüştü.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Planları yapılmış bölgemizin ilçeye dönüşmesinden bu yana bölgemize özellikle ıhlamur ağaçları diktik. Onlar artık merdiven dayanıp toplanacak ürünlerini veriyorlar. Kokusu kadar kendisi de bir hayli değerli. Evet ne kadar tezat oluştursa da gökdelenlerin arasında yemyeşil ağaçlarımızdan bu büyülü sarı ıhlamurları toplayacağız. Onları parklarımızda kurutacağız, kazanda kaynatacağız” dedi.

TÜRKİYE’NİN ÇEŞİTLİ YERLERİNDEN GETİRELECEK HER ÇEŞİT ŞİFALI OT ATAŞEHİR’DE BULUŞACAK

Atatürk Mahallesi Meriç Caddesi Kamelya Çarşısı önü Amfili Park’ta düzenlenecek festivalde açılacak stantlarda Türkiye’nin yedi bölgesinden gelen otlar tanıtılacak ve tatlarını deneyimleme fırsatı sunulacak. Festivalde, yetişkinlere ve çocuklara yönelik renkli atölyeler, şiir dinletileri, yabancı ülkelerden gelen toplulukların dans gösterileri ve workshoplar yapılacak.

Ihlamur festivalinde, yöresel ürünlerin de satılacağı stantlar, 2 gün boyunca Atatürk Mahallesi’nde kurulu olacak.

İlk gününde; ıhlamur ayıklama, söyleşi, şiir dinletisi, kortej yürüyüşü, atölyeler, dans gösterisi ve konserler düzenlenecek festivalin ikinci gününde ise; Suzan Kardeş Konseri, dans gösterisi, atölyeler, söyleşi ve dans gösterileri yapılacak.

Ataşehirliler için ıhlamur ağaçları altında keyifli iki gün geçirebilecekleri bir festival hazırladıklarını belirten Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, tüm doğa tutkunlarını Ataşehir’de buluşmaya ve ıhlamurun “hayat İksiri” denebilecek eşsiz havasını soluyarak birlikte toplamaya davet etti.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
2456 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

GÖKDELENLERİN GÖLGESİNDE IHLAMUR FESTİVALİ” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    GÖKDELENLERİN GÖLGESİNDE IHLAMUR FESTİVALİ
    https://www.itvhaber.com/gokdelenlerin-golgesinde-ihlamur-festivali.html#.WTvENUoMNA8.twitter
    #AtaşehirBelediyesi #Türkiye #YediBölgesi #ŞifalıOtlar #IhlamurFestivalii Ataşehirliler #GökdelenlerArasında #IhlamurToplayacak #GökdelenlerArasındaIhlamur #GökdelenlerGölgesindeIhlamur