logo

GÖKHAN US “YAPI MERKEZİ’NE YAKIŞAN BİR PROJE”

yapi_merkezi-0Dünya çapında 100 büyük inşaat şirketi arasında yer alan Yapı Merkezi, düzenlediği toplantıyla dönüşüm projesi yürüttüğü Barbaros ve Yenisahra’daki hak sahiplerini bilgilendirdi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Barbaros ve Yenisahra’da Kentsel Dönüşüm çalışması yürütmekte olan Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. Gayrimenkul Grubu, 16 Ekim 2016 günü Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü Konferans Salonu’nda yaklaşık 350 hak sahibi ile bir araya geldi. Firma katılımcılara, Yenisahra ve Yakın Çevresi 1/5000 Ölçek Revize Nazım İmar Planı kapsamında yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları, gelişmeler ve planın geldiği aşama hakkında bilgi verdi.

yapi_merkezi-1

Toplantıya katılan hak sahiplerine; yapılan çalışmalar, projeler ve imar planının geldiği aşama hakkında bilgi veren Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. Gayrimenkul Grubu Genel Müdürü Gökhan Us, bölgede hayata geçirmeyi planladıkları konut, ofis ve mağazalardan oluşan inşaat projesi ile ilgili geniş bilgi verdi. Kat karşılığı sözleşme maddeleri ile ilgili ayrıntılı bilgi veren Gökhan Us, hak sahiplerinin yönelttiği soruları da yanıtladı.

yapi_merkezi-20yapi_merkezi-41

Yapı Merkezi Barbaros ve Yenisahra Proje Sorumlusu Ogün Salğar’ın bölgedeki çalışmalar ile ilgili bilgi verdiği toplantıda, deprem uzmanı Kocaeli Üniversitesi Yer ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şerif Barış, “dönüşümün depremle ilişkisini, gerekliliğini ve Yapı Merkezi ile sözleşme imzalamasının gerekçelerini” anlatırken, imza veren hak sahiplerinden Mahmut Yeşilkaya ise sözleşme koşulları hakkında düşünce ve görüşlerini paylaştılar.

yapi_merkezi-44

50 YILI AŞKIN SEKTÖR DENEYİMİ, DÜNYA ŞİRKETİ

50 yılı aşkın sektör deneyimi ve güvenilir yapısıyla dünyanın çeşitli noktalarında büyük projelere imza atan Yapı Merkezi, kentsel dönüşüm çalışması yürüttüğü Ataşehir’in Barbaros ve Yenisahra Mahallelerinde uygulayacağı  projeye katacağı tecrübe ve marka değeri ile hak sahiplerinin kazançlarını en üst seviyelere taşımayı hedefliyor.

Yapı Merkezi Gayrimenkul Grubu; bütüncül, nitelikli, hızlı, marka değeri yüksek  ve maksimum değere sahip bir proje gerçekleştirebilmek için mevcut sözleşme miktarını en üst seviyelere taşımak ve 40 dönümü aşan bir proje alanı oluşturmak için çalışıyor.

yapi_merkezi-45

SÖZLEŞME ORANINI %70’E TAŞINIRSA İLK ETAPTA BAŞLANACAK

Yapı Merkezi, Kasım ayında İBB Meclisi’nde görüşülmesi beklenen Yenisahra ve Yakın Çevresi 1/5000 Ölçek Revize Nazım İmar Planı itirazlarının karara bağlanması sonrasında, ilçe belediyesi tarafından öncelikle imza oranı %70’lere ulaşan bölgelerden başlayarak hazırlanacağı ifade edilen 1/1000 ölçek Uygulama İmar Planı çalışmalarında ilk etap adalar arasında yer almayı amaçlıyor.

PLANLARIN ONAYLANMASI, İMZA ORANININ TAMAMLANMASIYLA İNŞAAT BAŞLIYOR

1/5000 Ölçek Yenisahra ve Yakın Çevresi Revize Nazım İmar Planı kapsamında, 1/5000 Ölçek NİP ve 1/1000 Ölçek UİP onaylanması ile birlikte, kat karşılığı sözleşmelerin ada bazında tamamlanması durumunda, belediyeden alınacak inşaat ruhsatı ile inşaata başlanabilecek.

yapi_merkezi-18

PAYLAŞIM: İMALATIN % 52 – 48’İ

Yapı Merkezi’nin sözleşmesinde, emsal içi – dışı, toprak altı üstü yapılan tüm imalatın % 52 (Hak sahipleri) ve % 48 (Yapı Merkezi) şeklinde paylaşacağı açıkça yer alıyor. İş tamamlandığında hiçbir şekilde %48’den fazlasının alınmayacağı taahhüt ediliyor. Her bağımsız birimde, enflasyon farkı da ilave edilmek üzere, konutlar için 1300 TL, dükkanlar için ise 1500 TL kira ve 2000 TL taşınma desteği ödeniyor.

RİSKLER TEMİNATLA GÜVENCE ALTINA ALINIYOR

Ruhsatlı binalara ek avantaj sağlanmakta olduğu belirtilen sözleşmede; inşaat teminat ipoteği, 1. derece banka teminatı ve All Risks Sigortası ile hak sahiplerinin karşılaşacakları riskler önemli teminatlarla güvence altına alınıyor.

yapi_merkezi-73

GÖKHAN US “25 BİN m2 İMZAMIZ VAR”

Yenisahra ve Barbaros Mahallelerinde yürütülen projenin beklendiği şekilde ilerlediğini kaydeden Gökhan Us, geçen sene hayal gibi görünen şeylerin bugün hayata geçmiş olduğunu kaydederek; “Yaklaşık 25 bin m2 imzamız var bugün. Bizim hedefimiz öncelikle 40 dönümü aşmak, ardından da 50 dönüme ulaşmak şeklinde. Komşularımızdan gördüğümüz yakın ilgi ve destek ile bu metrekarelere ulaşacağımızı öngörüyoruz. 1/5000’lik planlar çıktı, itirazlar değerlendiriliyor. 1/1000’lik plan çalışmaları ise devam ediyor. Sanki ışık göründü gibi, yolun sonu yakın. İnşallah çok kısa sürede bölgede, Yapı Merkezi’ne yakışan, tüm hak sahiplerinin beklentilerini karşılayan, çok güzel bir projeyi hayata geçiriyor olacağız.”

yapi_merkezi-26

40 DÖNÜM ALANDA 25 DÖNÜMÜN İMZA

İlk hedefleri olan 40 dönüm alan içerisinde 25 dönümün imzalarını aldıklarını kaydeden Yapı Merkezi Gayrimenkul Grubu Genel Müdürü Gökhan Us, yürüttükleri proje çalışmasının bir bölümünün Yenisahra bir bölümünün de Barbaros Mahalleleri sınırları içinde olduğunu kaydetti.

MART 2017’DE PLANLAR HAYATA GEÇMİŞ OLUR

Planlarla ilgili itirazların değerlendirildiğini kaydeden Yapı Merkezi  Gayrimenkul  Grubu Genel Müdürü Gökhan Us, 1/5000’lik ve 1/1000’lik planların tamamlanma süresi ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “1/5000’lik planların Kasım ayında İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülmesi bekleniyor. Sonrasında Ataşehir Belediyesi 1/1000’lik planları çok hızlı bir şekilde hazırlayacağını belirtiyor. Eğer plan çalışmaları beklendiği şekilde ilerlerse, Mart 2017 gibi  1/1000’lik planların ilk etabının hayata geçmiş olmasını ümit ediyoruz.”

yapi_merkezi-64

İLK ETAPTA İMZALARI TAMAMLANAN ADALAR BAŞLAYACAK

1/1000’lik planın etaplar halinde yapılmasının düşünüldüğünü ifade eden Yapı Merkezi  Gayrimenkul Grubu Genel Müdürü Gökhan Us, ilk olarak imza oranı yüksek olan bölgelerden başlanacağını, kendilerinin de o bölgede yer almayı hedeflediklerini söyledi.

yapi_merkezi-39

BELEDİYE, YAPILAŞMA BİR AN ÖNCE GERÇEKLEŞSİN İSTİYOR

Yapı Merkezi  Gayrimenkul Grubu Genel Müdürü Gökhan Us, ilçe belediyesinin dönüşüm çalışmalarına yaklaşımı hakkında şu tespitleri yaptı: “Ataşehir belediyesi de bölgedeki çarpık yapılaşmanın bir an önce Ataşehir’e yakışan bir şekilde dönüşmesini  istiyor. Bu konuda olası mağduriyetleri gidermek adına hem hak sahiplerini bilgilendiriyor hem de müteahhit firmaları destekliyor.  Bölgede en fazla sözleşme alanına sahip firmaların katılımı ile bir platform oluşturduk. Bu platform, 1/1000’lik plan sürecinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için Ataşehir Belediyesi ile verimli görüşmeler yapıyor. Belediye çok yapıcı. 1/1000’lik planları bir an önce çıkartmak istediklerini söylüyorlar. Bölgedeki firmaların noter sözleşmelerini inceleyen Ataşehir Belediyesi, hak sahiplerini de düzenli bir şekilde bilgilendiriyor.”

İFM VE AVRASYA TÜNELİ BÖLGE İÇİN ÖNEMLİ

Temeli atılan İstanbul Finans Merkezi’nin Yenisahra ve Barbaros projeleri için çok önemli olduğunun altını çizen Gökhan Us, sözlerine şöyle devam etti;  “İstanbul Finans Merkezi projemizin hemen yanında. Diğer yanımızda ise yine Yapı Merkezi’nin hayata geçirmekte olduğu ve 20 Aralık’ta açılışı yapılacak olan Avrasya Tüneli. Bu 2 mega proje bölgenin gelişimini doğrudan etkileyecek çok önemli projeler. Biz de İstanbul Finans Merkezi’nde çalışacak kişilerin  ihtiyaç duyacağı konut alanlarını eş zamanlı olarak inşa etmeyi planlıyoruz.”

yapi_merkezi-83

yapi_merkezi-74yapi_merkezi-76yapi_merkezi-57yapi_merkezi-68yapi_merkezi-75

Etiketler: » » » » » » » »
Share
2182 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

GÖKHAN US “YAPI MERKEZİ’NE YAKIŞAN BİR PROJE”” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    GÖKHAN US “YAPI MERKEZİ’NE YAKIŞAN BİR PROJE”
    AYRINTI HABERDE, TIKLAYINIZ
    https://www.itvhaber.com/?p=103315
    #İnşaatŞirketi #YapıMerkezi #DönüşümProjesi #Barbaros #Yenisahra #HakSahipleri #Bilgilendirme Toplantısı #KentselDönüşüm #GökhanUs