logo

Grup Toplantısında CHP TBMM Yönetimi Belirlendi

27.Yasama Dönemi’nin ilk toplantısını basına kapalı yapan CHP TBMM Grubu, yapılan seçimle TBMM TBMM Başkanvekilliğine Ankara Milletvekili Levent Gök getirildi.

Recep Kenan/itvhaber.com

CHP’de Ankara Milletvekili Levent Gök, CHP’nin TBMM Başkanvekili adayı olarak belirlendi. CHP Grup başkanvekilliklerine ise Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç yeniden seçildi.

TBMM Genel Kurulu’nda dün gerçekleştirilen yemin töreninin ardından CHP TBMM Grubu, 27. Yasama Dönemi’nin ilk toplantısını basına kapalı yaptı. Basına kapalı yapılan CHP TBMM Grup toplantısında TBMM yönetici ve temsilcileri seçildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılan toplantıda, grup ve Meclis yönetimi seçimi gerçekleştirildi. TBMM Başkanlık Divanı’nda CHP’ye düşen TBMM Başkanvekilliği için yapılan seçime, Ankara Milletvekili Levent Gök tek aday olarak girdi. Gök, kullanılan oyların 119’unu alarak CHP’nin TBMM Başkanvekili adayı oldu. Geçen dönemki grup başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç kullanılan 136 oyun 131’ini alarak yeniden bu göreve getirildi.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1064 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ