logo

Halk Ekmek Büfelerinin Vatandaşa Ulaşması Engelleniyor

Halk Ekmek Büfelerinin Vatandaşa Ulaşması Engelleniyor

İBB tasarrufundaki yerlere halk ekmek büfesi konulması ve işletilmesinin 3 yıl süreliğine belediye iştiraki İstanbul Halk Ekmek AŞ’ye verilmesi teklifi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

BB Meclisi’nin önceki günkü toplantısında şehir genelindeki halk ekmek büfelerinin biten kira sözleşmelerinin uzatılması ve yeni büfelerin açılmasına ilişkin talep görüşüldü.

‪İBB Meclisi’nde CHP Grubu adına aykırı teklif verilerek yeni kurulacak simit tezgahları ve Halk Ekmek büfeleri için yetki istendi. Dar gelirli vatandaşlar için kullanılacak ve kent yoksulluğunu bitirmeyi amaçlayacak bu yetki AK Parti Grubu tarafından reddedildi. ‬

İBB Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Grubu paylaştı: 14 Mart 2020 Cumartesi

Teklifte, belediye hüküm ve tasarrufu altında bulunan yerlere halk ekmek büfesi konulması ve işletilmesi işinin 3 yıl süreliğine belediye iştiraki İstanbul Halk Ekmek AŞ’ye verilmesi istendi. AKP’li meclis üyelerinin çoğunlukta olduğu komisyon teklife ilişkin sadece mevcut büfelerin kira sözleşmesinin uzatılması yönünde görüş verdi.

Yapılan oylamada söz alan CHP’li meclis üyesi Ülkü Sakalar, halk ekmek büfelerinin yaygınlaştırılmasına ilişkin teklifin karşılanmadığını belirterek aykırı teklif sundu. Yapılan oylamada AKP’li ve MHP’li meclis üyeleri ret oyu kullandı.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ