logo

HASAN LEYLİ’DE KÜTÜPHANE VE MÜZİK ODASI AÇILDI

HASAN LEYLİ’DE KÜTÜPHANE VE MÜZİK ODASI AÇILDI

hasan-_-leyli-0Hayırseverler iş adamlarının katkılarıyla yapımı tamamlanan İçerenköy Hasan Leyli Ortaokulu kütüphane ve müzik odası konferans salonunda düzenlenen törenle açıldı.

İçerenköy Hasan Leyli Ortaokulu, Ataşehir Belediyesi, CHP Ataşehir Kadın Kolları, İş Adamları Ümit Kuruş ve Turgay Kılıç’ın destek ve katkılarıyla öğrencilerin yararlanacağı Kütüphane ve Müzik Odasına kavuştu.

İlahiler eşliğinde Semazen gösterisi ile açılışı yapılan Kütüphane ve Müzik Odası törenine, Milli Eğitim Şube müdürleri Cemalettin Saydam ve Orhan Kuzu, Ataşehir Kadın Kolları başkanı Nihan Baykal Erol ve yönetim kurulu üyeleri, Turgay Kılıç, Ümit Kuruş, okul müdürleri, Okul Aile Birliği başkan ve yöneticileri ile veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Hasan Leyli Ortaokul Müdürü Sadık Kibar; “2013 yılında başlamış olduğumuz eğitimde yeni bir çığır projesi kapsamında, okulumuzu hem fiziki anlamda hem de akademik anlamda ileri bir noktaya getirmeye gayret ediyoruz. Geçen yıl Resim Atölyemizin açılışını yapmıştık. Bu yıl da hayırseverlerimizin katkılarıyla Kütüphanemizi ve Müzik Odamızı açıyoruz. Katkı sunanlara teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum” dedi.

Bu okulda on yıl dernek başkanlığı yaptığını söyleyen Turgay Kılıç; “ Burada yarım kalan bir hayalimiz vardı. Bu okulun bir kütüphaneye ve müzik odasına ihtiyacı vardı. Bu startı veren Ataşehir Belediye başkanı ve ekibine teşekkür ediyorum. Okul idaresi, Okul Aile Birliği ve hayırseverlerin katkılarıyla bu sinerjiyi yakaladık. Bu eksikleri gidermek için birlikte çalışmalara başladık ve bitirdik. Çok mutluyuz. Katkı sunan bize destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bu projelerimiz aynı ekiple farklı okullarda devam edecektir” diye konuştu.

Eğitim ve öğretimin gerçekleşmesi için ikisinin bir arada yürütülmesinin altını çizen Ataşehir İlçe Milli Şube Müdürü Cemalettin Saydam, sosyal etkinliklerin, kütüphanelerin eğitimin ayrılmaz parçaları olduğunu kaydederek; “Bunlar olduğu sürece eğitim başarılı olur. Bu okulumuzda da bu tür etkinliğe katkı yapan iş adamlarına teşekkür ediyoruz. İş adamlarının duyarlı olmalarını, eğitime katkı yapmalarını diliyoruz” dedi.

Konuşmalardan ardından katkı sunanlara plaket verildi. Daha sonra protokol tarafından açılış kurdelesinin kesilmesi, kütüphane ve müzik odasının gezilmesi ile program sona erdi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ