logo

HEPSİ BİR İNCİ PROJESİ ‘İNCİ’LERİ BULUŞTURDU

HEPSİ BİR İNCİ PROJESİ ‘İNCİ’LERİ BULUŞTURDU

“Çınarın Gölgesinde”ki “Hepsi Bir İnci Projesi”, Metin Sabancı Spastik Çocuklar Eğitim Merkezi’nde eğitim gören çocukları Necatibey İlkokulu öğrencileri ile buluşturdu.

Recep Kenan/itvhaber.com

“Çınarın Gölgesinde” kapsamında uygulanan “Hepsi Bir İnci Projesi” ile Metin Sabancı Spastik Çocuklar Eğitim Merkezi’nde eğitim gören çocuklar Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Necatibey İlkokulu’nu ziyaret ederek sınıflarda okul öğrencileri ile ortak etkinlik yaptı.

Proje Koordinatörlüğünü Gülcan İzci’nin yaptığı “Çınarın Gölgesinde” projesinin “Hepsi Bir İnci Projesi” adıyla uygulanan alt projesi kapsamında Metin Sabancı Spastik Metin Sabancı Spastik Çocuklar Eğitim Merkezi’nde eğitim gören çocukların Necatibey İlkokulu öğrencilerini kaynaştıran, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican’ın da katıldığı etkinliklerde, sınıflarda birlikte boyama ve benzeri faaliyetler yaptılar.

HEPSİ BİR İNCİ PROJESİ KAPASAMINDA ZİYARET

Bünyesin 11 etkinliğin olduğu “Çınarın Gölgesinde” adıyla yürütülen büyük projenin parçası olan “Hepsi Bir İnci Projesi” kapsamında Metin Sabancı Spastik Çocuklar Eğitim Merkezi’nde eğitim gören çocukların bazı okulları ziyarete götürüldüğünü kaydeden Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, bu öğrencileri diğer öğrencilerle kaynaştıracak bir dizi etkinlik yaptıklarını kaydederek; “Bizim Metin Sabancı Spastik Çocuklar Eğitim Merkezi’nde eğitim gören incilerimizi diğer okullarımızdaki incilerimiz ile buluşturmak istiyoruz. Proje karşılıklı paylaşım ve farkındalık yaşatmayı amaçlıyor.2 Nisan Otizm Farkındalık Günü’ne denk getirmeye çalıştık. Biz bu projeyi daha önce başlattık. Birçok okulda uyguladık, uygulamayı sürdürüyoruz. Hepsi birbirinden güzel yavrularımız güzel anlarını birlikte paylaşıyorlar” dedi.

“Bende Varım” adıyla özel eğitim alan çocuklarla ilgili benzer bir projelerinin de olduğuna işaret eden Ertuğrul Bilican, özel eğitim alan çocukları diğer öğrencilerle sınıflarda buluşturduklarını, değişik etkinliklerle bir araya getirdikleri özel eğitim alan çocuklarla ilgili farkındalık yaratmayı amaçladıklarını ifade etti.

“Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hazırladıkları “Çınarın Gölgesinde” projesiyle, sahip olduğumuz değerleri yeni nesillere aktarmayı hedeflediklerini kaydeden Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, “Hepsi Bir İnci Projesi” ve “Bende Varım Projesi”nin de birer parçasını oluşturduğu proje ile ilgili; ““Çınarın Gölgesinde” adıyla uyguladığımız projemizi iki temel üzerine kurduk. Bunlardan birincisi okuma, ikincisi değerler eğitimi. Okumayan bir toplum gelişemez, değersiz bir toplum ise sahip olduğu bilgiyi insanlığın zararına kullanmaktan çekinmez” dedi.

“ÇINARIN GÖLGESİNDE”, 12 ADET ALT PROJEDEN OLUŞAN BÜYÜK PROJE

“Çınarın Gölgesinde” adıyla Ataşehir’deki ilk, orta ve lise düzeyindeki tüm okullarda başlayan proje, “Okuma” ve “Değerler Eğitimi” üzerine kurulu 12 adet alt projeden oluşuyor.

“Çınarın Gölgesinde Projesi” kapsamında tüm okullarda başlatılan “Kitap Okuma Saati” uygulamasından oluşan; “Oku-Yorum”, kitap okuma konusunda kamuoyu oluşturmayı hedefleyen; “Ataşehir Okuyor Farkındalık Okumaları”, Darulaceze sakinleriyle yürütülen; “Çınarlar Fidanlarla”, TSÇV Metin Sabancı Özel Eğitim Okullarıyla yürütülen; “Hepsi Bir İnci” gibi sosyal sorumluluk projeleri, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un hayatının konu edilerek, değerlere vurguların yapıldığı tiyatro oyunundan oluşan; “İzli-Yorum” projeleri, “Çınarın Gölgesinde” adıyla uygulanan büyük projenin alt projelerini oluşturuyor.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ