logo

İBB MECLİSİ’NDE BAŞKAN VEKİLİ, İHTİSAS KOMİSYONU SEÇİLDİ

meclis_topbas_ibb İBB Meclisi’nde; Meclis 1. Başkan Vekili, 2. Başkan Vekili, Katip, Encümen Üyeleri ile İhtisas Komisyonlarının seçimi gerçekleştirildi. Meclis 1. Başkan Vekilli Ahmet Selamet.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ni yöneten Başkan Kadir Topbaş, 12 yıldır Meclis Üyeleri ile birlikte İstanbul’da çok önemli hizmetler verdiklerini ve önümüzdeki 3 yılda da siyasi mülahaza gözetmeden gurur duyulacak işler yapmaya devam edeceklerini söyledi.

KOMİSYONLARDA 4 ATAŞEHİRLİ ÜYE

İBB Meclisi’nde yapılan seçimde; Cemal Şerifoğlu (CHP) İmar ve Bayındırlık, Civan Gündoğdu (Ak Parti) Hukuk , Mustafa Cevat Arzık (Ak Parti)  ve Fevzi Ağaçdalı (CHP)  Altyapı Mesken ve Emlak komisyonlarında görev alan Ataşehirli İBB Meclisi üyeleri oldular.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde; Meclis 1. Başkan Vekili, 2. Başkan Vekili, Katip, Encümen Üyeleri ile İhtisas Komisyonlarının seçimi gerçekleştirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yönettiği meclis, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Belediye Meclisi’nin 2019’a giderken bir seçim kulvarına girdiğini belirten Başkan Kadir Topbaş, meclis üyeleriyle birlikte 3 dönemdir İstanbul’a güzel hizmetler kazandırmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Halktan siyasi kimliklerle oy istediklerini, ancak yerel yönetimde hizmet ederken birlikte, müşterek adım atmayı arzu ettiklerini ifade eden Başkan Kadir Topbaş, şöyle konuştu;

Önümüzdeki 3 yılda da gururla anacakları ve İstanbulluların hayırla yad edecekleri önemli hizmetler yapacaklarına inandığını vurgulayan Kadir Topbaş, “İstanbul Türkiye’ye ve bütün dünyaya karşı sorumlu ve bu şehirde yaşamak, hizmet etmek ayrı bir onur. Seçimden sonra 2 yılımız çok çabuk geçti ve önümüzde 3 yıl var. Hep birlikte gelecek nesillere daha güzel bir İstanbul bırakma sorumluluğumuz bulunuyor” diye konuştu.

MECLİS 1. BAŞKAN VEKİLLİ AHMET SELAMET, 2. BAŞKAN VEKİLLİ GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ

Kadir Topbaş’ın konuşmasından sonra yapılan Meclis 1. Başkan Vekilliğine 163 oyla Ahmet Selamet yeniden seçildi.

Göksel Gümüşdağ da Meclis 2. Başkan Vekilliğine 163 oyla yeniden seçildi. Divan Katipliğine de AK Parti’nin aday gösterdiği 10 kişi seçildi. Mecliste Encümen Üyeleri ile İhtisas Komisyonları da belirlendi. 23 İhtisas Komisyonuna AK Parti’den 5, CHP’den 4’er üye seçildi.

Öte yandan, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti’nin yeni Gurup Başkan Vekili Kağıthane Meclis Üyesi Avukat Temel Başalan oldu. Bir önceki Grup Başkan Vekili Ebubekir Taşyürek de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın danışmanlığına getirildi.

DİVAN KATİPLİĞİNE SEÇİLEN ÜYELER

1- Fatih ÖZEREN

2- Osman KORKUSUZ

3- Derya UZUNBOY

4-Nazmiye Sümeyye SAYAN

5- Sedat DEMİRTAŞ

6- Önder BENZEŞ

7-Gönül ÇOLAK

8-Havvanur YURTSEVER

9-Hüseyin AKGÜL

10-Muhammet Ali YILMAZ

ENCÜMEN ÜYELİĞİNE SEÇİLEN ÜYELER

1- Ahmet Bilal KIYMAZ

2- Sami ŞAHİN

3- Eren ÖZDEMİR

4- Fatma SELMAN

5- Temel YAZ

İHTİSAS KOMİSYONLARI

İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU

1.Hadi Diler

2.Maliki Ejder Batur

3.Serhan Kural

4.Abdülnaser Şimşek

5.Eyüp Dursun

1.Mahmut Sedat Özkan

2.Cemal Şerifoğlu (Ataşehir CHP)

3.Ercan Ulaş Kaya

4.Ülkü Koçar

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU

1.Erdal Yılmaz

2.Mehmet Özgür

3.Mehmet Fındıkçı

4.Togay Çoban

5.Semra Yaşar

1.Tarık Balyalı

2.Alper Kuş

3.Muzaffer Şahin

4.A.Hadi Akmugan

SAĞLIK KOMİSYONU

1.Habibe Güner

2.Burhan Şentürk

3.Harun Özer

4.Bülent Katkak

5.İhsan Koç

1.Yavuz İren

2.Ümüt Yurdakul

3.Dilek Koçak

4.Avedis Kevork Hilkat

ULAŞIM VE TRAFİK KOMİSYONU

1.Mahmut Yeter

2.Yüksel Akyol

3.Hicran Hamza Çelikyay

4.Hikmet Öztürk

5.Murat Gülkıran

1.Yunus Can

2.Önder Polatoğlu

3.Şafak Kır

4.Musa Keleş

EĞİTİM KOMİSYONU

1.Zeynel Önel

2.Ömer Şahan

3.Çiğdem Öz

4.Aşkın Ceylan

5.Hüseyin Akgül

1.Nazım Çuhalı

2.Sabiha Tüzünoğlu

3.Nebahat Yıldırım

4.Ümüt Yurdakul

HUKUK KOMİSYONU

1.Osman Gökçebaş

2.Rabia Üçtepe Karaköse

3.İlyas Çelik

4.Civan Gündoğdu (Ataşehir Ak Parti)

5.Sibğetullah Şahin

1.İsa Öztürk

2.İsmail Doğan Subaşı

3.Taner Kazanoğlu

4.Alev Dağlayan

TARİFE KOMİSYONU

1.Seçkin Turan

2.Recep Erol

3.Mehmet Selim Bilmen

4.Derya Bacacı

5.Nazmiye Sümeyye Sayan

1.Seyit Ali Aydoğmuş

2.Hasan Sadet

3.Musa Keleş

4.İsmail Söylemez

HARİTA KOMİSYONU

1.Mustafa Demir

2.Selçuk Bostan

3.Bülent Aşkın

4.Abdulhamit Dursun

5.Mesut Üner

1.Doruk Bulut

2.Şenol Yolbir

3.Canan Sezgin

4.Cevdet Bayram

KADIN AİLE VE ÇOCUK KOMİSYONU

1.Havvanur Yurtsever

2.Manolya Demirören Tekin

3.Nuran Kırlak

4.Merve Çabuk

5.Helin Görgül

1.Belgin Tezer

2.Ayşe Ayla Taygaroğlu

3.Sevim Yalınkılç

4.Ahmet Temurlenk

ENGELSİZ HAYAT KOMİSYONU

1.Abdurrahman Hiçyılmaz

2.Özlem Yir

3.Pakize Yağcı

4.Hayriye Çiçek

5.Sedat Demirtaş

1.Murat Çöpürkaya

2.Seçkin Özdemir

3.Saadet Gençoğlu

4.Mehmet Gürel

AB DIŞ İLİŞKİLER KOMİSYONU

1.Hamza Cebeci

2.Fatma Genç Ünay

3.Tülay Taştan

4.Gürkan İzzet Paksoy

5.Murat Türkyılmaz

1.M.Berke Merter

2.Ercan Erdem

3.Fatih Üstünbaş

4.Zeynel Yılmaz

TARIM ORMAN VE KÖY HİZMETLERİ KOMİSYONU

1.Rasim Bilgehan

2.Hüseyin Kahya

3.Rıdvan Yavuz Bilge

4.Tamer Şişman

5.Osman Korkusuz

1.Mustafa Oktay Aksu

2.Süleyman Kolcuoğlu

3.Mümün Koçoğlu

4.Melih Yıldız

TURİZM KOMİSYONU

1.Özdemir İçin

2.Fatma Balcı

3.Yasir Çelik

4.Bilal Öztürk

5.Mehmet Acar

1.Erdal Tüfekçi

2.Sencer Demirel

3.Sait Çoşkunoğlu

4.Bayram Özata

DEPREM VE DOĞAL AFET KOMİSYONU

1.Turgay Akpınar

2.Rıfat Kutlu

3.Adnan Yılmaz

4.Timur Soysal

5.Mehmet Çon

1.Nevzat Şelimen

2.Servet Baylan

3.Murat Tercan

4.Efrayim Deveci

SOSYAL HİZMETLER KOMİSYONU

1.Osman Aydın

2.Cemal Merdan

3.Hayrullah Hasdemir

4.Seyithan İzsiz

5.İlhan Şengüler

1.Erdal Tüfekçi

2.Efrayim Deveci

3.Mustafa Gül

4.Ahmet Meriç

TEMEL HAKLAR KOMİSYONU

1.Adem Göktaş

2.Fatma Elmasgül Torun

3.Salih Akverdi

4.Aysel Çelikboz

5.Solmaz Kıran Çınkıl

1.Selahattin Engez

2.Kamil Seçkin Özdemir

3.Erhan Aslaner

4.Muharrem Çatalkaya

ALTYAPI MESKEN VE EMLAK KOMİSYONU

1.Özcan Kara

2.Mustafa Cevat Arzık (Ataşehir Ak Parti)

3.Abdullah Özdemir

4.Eyüp Erdal

5.Umut Ekşi

1.Murat Tercan

2.Servet Baylan

3.Fevzi Ağaçdalı (Ataşehir CHP)

4.İsmail Koç

KENT EKONOMİSİ VE MESLEK ODALARI KOMİSYONU

1.Selamet Aygün

2.Mehmet Yaman

3.Müberra İnal Arslan

4.Erdoğan Şahin

5.Soner Biber

1.Süleyman Kolcuoğlu

2.Efrayim Deveci

3.Namık Kemal Ceylan

4.Adnan Türkoğlu

HALKLA İLİŞKİLER KOMİSYONU

1.Nurettin Çelik

2.Ali Murat Alatepe

3.İdris Topdağ

4.Turan Topal

5.Mehmet Mazi

1.Nebahat Yıldırım

2.Zafer Polat

3.İlhan Demirok

4.Murat Ali Talay

ÇEVRE KOMİSYONU

1.Osman Demir

2.Ahmet Yıldız

3.İbrahim Hocaoğlu

4.Oktay Birinci

5.Gönül Çolak

1.Doğan Olgun

2.Selçuk Cebir

3.Cengiz Güloğlu

4.Sevim Yalınkılıç

GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU

1.Önder Benzeş

2.Mehmet Erikçi

3.Nezir Tüysüz

4.Halil İbrahim Arslan

5.Fatih Özeren

1.Affan Mahmut Keçeci

2.Gökhan Zeybek

3.Ahmet Şahin

4.Soydan Alkan

KÜLTÜR SANAT KOMİSYONU

1.Şenol Cengiz

2.Ahmet Hilmi Boyraz

3.Necdet Dursun

4.Hüseyin Erdoğdu

5.Derya Uzunboy

1.Deniz Erzincan

2.Mesut Kösedağı

3.Sabiha Tüzünoğlu

4.Belgin Tezer

KENTSEL YENİLEME KOMİSYONU

1.Nagihan Ürgen

2.Temel Yaz

3.Serpil Kocakara

4.Muhammet Ali Yılmaz

5.Murat Şahin

1.Özgür Durmuş

2.Erkan Erdoğan

3.Soydan Alkan

4.Esra Kaya Erdoğan

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
1389 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

İBB MECLİSİ’NDE BAŞKAN VEKİLİ, İHTİSAS KOMİSYONU SEÇİLDİ” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    İBB MECLİSİ’NDE BAŞKAN VEKİLİ, İHTİSAS KOMİSYONU SEÇİLDİ
    AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
    https://www.itvhaber.com/?p=90595
    #İBB #İBBMeclisi #Meclis #BaşkanVekili #Katip #EncümenÜyeleri #İhtisasKomisyonları #AhmetSelamet #İstanbul #BüyükşehirBelediyeMeclisi #itvhaber #Başkan #KadirTopbaş #MeclisÜyeleri