logo

İBB Öğrencilere İnternet Desteğini Aylık 150 GB’ye Çıkartıyor

İBB Öğrencilere İnternet Desteğini Aylık 150 GB’ye Çıkartıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kütüphanelerde yer alan İBB WiFi ücretsiz internet hizmet kotasını 24 Kasım Öğretmeler Günü’nden itibaren 150 GB’ye çıkarıyor

Öğrencilerin dijital dünyayı yakalaması ve bilgiye kolayca erişebilmesine destek olmayı hedefleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kütüphanelerde yer alan İBB WiFi ücretsiz internet hizmet kotasını arttırıyor. WiFi kotası aylık 150 GB’ye çıkıyor. Uygulama, 24 Kasım Öğretmeler Günü hizmet vermeye başlayacak.

Evinde interneti olmayan ve uzaktan eğitime erişim konusunda sorun yaşayan öğrencilere de ek katkı sunmayı amaçlayan İBB, kütüphanelerde yer alan İBB WiFi hizmet kotasını günlük 5 GB kota ile aylık toplam 150 GB’ye çıkarıyor. İstanbul genelinde İBB WiFi noktalarının bulunduğu 17 kütüphanede geçerli olacak hizmetle öğrenciler sınavlarına hazırlanırken veya dersleriyle ilgili araştırmalarını yaparken ücretsiz internetini kullanabilecek. 24 Kasım Öğretmeler Günü hizmet vermeye başlayacak olan uygulama ile tüm öğrenci ve vatandaşlar hızlı ve güvenli internet deneyiminden kişisel gelişim ve dijital eğitim olanakları için diledikleri gibi faydalanabilecek.

4 MİLYON KULLANICI

Güçlendirilen altyapısıyla hizmet kalitesi arttırılan Türkiye’nin en büyük ücretsiz internet ağı İBB WiFi’nin, abone sayısı 4 milyona ulaştı. Halihazırda 7 bin 679 erişim noktasında günlük ortalama 100 bin kullanıcıya hizmet veren İBB WiFi’nin kullanıcı sayısının yeni eklenecek lokasyonlarla daha da arttırılması hedefleniyor. İBB WiFi’ye, her gün ortalama 3 bin 700 yerli, 700 yabancı yeni kullanıcı kayıt oluyor.

KALİTELİ, HIZLI VE GÜVENLİ İNTERNET

İBB tarafından insanların yoğun olduğu toplu taşıma araçları, meydan, park, iskele, kütüphane, kültür merkezi, üniversite, spor tesisi ve turistik sosyal alanlarda verilen İBB WiFi hizmeti ile vatandaşlara kaliteli ve güvenli iletişim deneyimi sunuluyor.

FAYDALANMAK ÇOK KOLAY

Ücretsiz internet hizmetinden yararlanabilmek için kullanıcıların akıllı telefon, tablet veya dizüstü bilgisayar ile internet noktalarından İBB WiFi kablosuz ağına bağlanmaları yeterli.  

İBB WİFİ HİZMETİ VERİLEN KÜTÜPHANELER

  Ilçe Lokasyon   Ilçe Lokasyon
1 Baçakçehir Rasim Özden Ören Kütüp. 11 Küçükçekmece Metin And K.
2 Beyoglu Taksim Atatürk Kütüp. 12 Sariyer IBB Sariyer K.
3 Çekmeköy Alemdag Fatma Aliye K. 13 Sultanbeyli Prof. Dr. Ilhan Varank K.
4 Esenler Bariç Manço Halk ve Çocuk K. 14 Sultangazi Haci Bektaç-i Veli K.
5 Esenler Esenler Millet Bahçesi Kütüphanesi 15 Tuzla Idris Güllüce Kütüphanesi
6 Eyüpsultan Erdem Beyazit Kütüp. 16 Ümraniye Ahmet Süheyl Ünver K.
7 Fatih Ahmet Kabakli Kütüp. 17 Ümraniye Nail Nimet Bayraktar K.
8 Fatih Ayçe Hatun Tekkesi K.      
9 Kartal Kartal Halil Inalcik K.      
10 Kartal Muallim Cevdet K.    

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ