logo

15 Haziran 2019

İBB Tahsisli Saha Yurt Oluyor, Sırada Hangi Saha Var?


facebooktwitter
Recep KENAN
recepkenan@hotmail.com

Yüzlerce Ataşehirli gencin spor yaptığı, amatör sporcuların kullanabildiği az sayıda sahalardan biri daha gençlerin spor yapabildikleri yerler arasından çıkıyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

Mahalle aralarında çok sayıda olan uluslar arası ünü yakalayan sporcuların bir çoğunun kaynağı olan arsa ve bahçeler bir bir yok oldu. Bir elin parmaklarını bile bulmayan sayıda kalan az sayıda spor alanları da bir bir amatör sporun kullanımından alınıyor.

1990’lı yıllardan bu güne İstanbul Site Spor’un kullanımında olan amatör spora hizmet veren spor alanı yurt oluyor.

Uzun yıllardır İstanbul Sitespor Spor Kulübü kullanımında olan; İstanbul ili Ataşehir İlçesi, Yukarı Dudullu Çarkdere Mevkiindeki 7290 numaralı 5930 metrekare hazine arazisi, 14637 parsel numaralı  3117 metrekare parseller “7’den 70’e Tüm İstanbullulara Spor Yaptırma ve Sporu Tabana Yayma Projesi” kapsamında spor kompleksi düzenlemek amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı’na devredilmişti.

Ataşehir İlçesi, Yukarı Dudullu Çarkdere Mevkiindeki 7290 numaralı 5930 metrekare hazine arazisi, 14637 parsel numaralı 3117 metrekare parsellerden oluşan toplam 2 parça ve 9047 metrekare yüz ölçümlü spor alanı olarak İBB’ ye tahsis edilen arazi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tahsisinden alınarak  “Öğrenci Yurdu” yapılmak üzere Gençlik ve Spor Bakanlığı’na tahsis edildi.

Alınan bilgiye göre geçtiğimiz gün yetkililer gelerek İstanbul Site Spor’un yıllardır kullanımındaki gençleri kötü alışkanlıklardan ve bağımlılıktan uzak tutmaktaki etkisi yadsınamayacak Amatör Spor’a önemli katkısı olan İstanbul Site Spor’un sahasına tespiti, tahsis işlemlerinin tamamlanması amacıyla gelen yetkililerce yapıldı.

Öte yandan 31 Mart Yerel seçimi sonrası İspark’ın Esenler Belediyesi’ne devri iddiası ile açığa çıkan; “İBB varlıkları kaçırılıyor” iddialarının da yer aldığı günümüzde Ataşehir’deki var olan birkaç sahanın da aynı durumla karşılaşacağı kaygısı arttı.

Umarız gençleri kötü alışkanlıklardan ve bağımlılıktan uzak tutmaktaki etkisi yadsınamayacak Amatör Spor’a önemli katkısı olan mahalle aralarındaki bu spor alanları başka amaçla kullanılmak üzere kapatılarak gençler kötü alışkanlıkların ve bağımlılığın kucağına atılmaz.


 

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1469 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Yeni Yargı Reformu Paketi Neler Getirecek?

  15 Eylül 2019 Yazarlar

  Değerli okurlarım bu makalemde  siz  değerli  okurlarıma  çok  kısa bir  süre  sonra  meclis  gündemine  gelecek  olan  yeni  yargı  reformu paketi hakkında  bilgilendirme  yapacağım. Cezalarda  uzlaştırmanın  kapsamı  bu  paketle  genişleyecek.   Eğer  şiddet  içermiyorsa  aile  arabuluculuğu      sistemi  getirilecek . Cumhuriyet  savcılarımızın takdir hakkı  genişletilecek.    Biz  Avukatlara  15  yılımızı  doldurmamız  durumunda   yeşil pasaport hakkı  verilecek . Böylece  bizlerin  uluslararası  faaliyetleri  kolaylaştırılacak.   Bizler...
 • Zebra mısın be şerefsiz!..

  09 Eylül 2019 Yazarlar

  On gündür Adnan Menderes Üniversitesi öğretim görevlisi Şükrü Kara’nın Didim Tavşanburnu Orman kampında  bu yıl onuncusunu düzenlediği Wiacamp sanat kampında idim. Orada yaşadığım güzel anılarımı sonra anlatacağım ama şimdi anlatacağım şey ondan öne geçti önem olarak… On gün boyunca kamp kuracağımız orman içinde eşim Hiko’nun beni korkutup vazgeçirmek için yaptığı “Orada çok sivrisinek olur. Her yanın şiş dönersin ha!” uyarılarına karşın bir sivrisinek bile ısırmadı beni. Aldığım onca sinek kovucularını kullanmadan geri getirdim. Ancak da...
 • Boşaltılan Kışlalar Ne Olmalı?

  18 Ağustos 2019 Yazarlar

  Malumumuz, 15 Temmuz hain ve alçak darbe girişiminde şehir merkezlerinde bulunan darbecilerin hareket merkezleri olan askeri kışlaların şehir dışlarına çıkarılması sonrasında gündeme gelen ve ne olacakları merak edilen kışlalar için naçizane fikrimi beyan etmek istiyorum. Şimdilerde çokça tartışılan ve çeşitli fikirler ortaya atılan fikirlerden bazılarına bakacak olursak şehir parkları vs. gibi istemler her ne kadar mantıklı gelse de ben de başka bir pencereden bakarak ve eğitim ve sağlık adına bir kazanım olacağını düşünerek şu fikri ileri sür...
 • Sosyal Medya

  18 Ağustos 2019 Yazarlar

  Sosyal Medya, hayatımıza yeni giren ve adeta çok kötü bir huylu virüs gibi ülkemizin en ücra köşesine hızla yayılan bir virüs medya türüdür. Adı sosyal ama bireyler sosyal mi? Ya da bireyleri sosyalleştiriyor mu? Yoksa A Sosyal bir topluluk mu oluyoruz? Bilinmez. Aslında etkili ve doğru amaçla kullanıldığında hatta sadece gereksinim anında kullanıldığında gerçekten çok sosyal ve güçlü bir medya türü. Bir tıkla beş saniyede dünyanın en uzak noktasıyla bilgi paylaşımı yapabilme olanağına sahibiz. Bu birincisiydi. İkincisi ise, A Sosyal bir bir...