logo

İBB Yurtlarındaki Öğrenciler Spor Şöleninde Buluştu

İBB Yurtlarındaki Öğrenciler Spor Şöleninde Buluştu

Türkiye’nin dört bir yanından gelerek okullarına İBB Yükseköğrenim Yurtlarında devam eden öğrenciler, spor şöleninde bir araya geldi.

İBB Yükseköğrenim Yurtlarında kalan öğrenciler spor şöleninde buluştu. 10 yurttan yaklaşık 300 öğrencinin katıldığı şölende masa tenisinden okçuluğa, yüzmeden voleybola kadar farklı branşlarda yetenekler sergilendi, konsol oyunlarındaki rekabet nefes kesen maçlara sahne oldu.

Türkiye’nin dört bir yanından gelerek okullarına İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Yükseköğrenim Yurtlarında devam eden öğrenciler, spor şöleninde bir araya geldi. İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde hizmet verilen 10 yurtta kalan öğrencilerin mücadele ettiği şölende masa tenisi, futbol, basketbol, voleybol, okçuluk, dart, yüzme ve satrancın yanı sıra e-spor turnuvaları düzenlendi. 10 – 11 Haziran tarihlerinde Sultangazi’deki Hamza Yerlikaya Spor Kompleksinde gerçekleşen müsabakalar, kıyasıya mücadeleye ve eğlence dolu anlara sahne oldu.

TEZAHÜRATLAR EKSİK OLMADI

Tüm branşlarda toplamda 160 müsabakanın gerçekleştiği şölende karşılaşmalar eleme usulü ile yapıldı. Takım branşlarından voleybol, basketbol ve futbol müsabakalarının yarı final ve final karşılaşmaları oldukça çekişmeli geçti. Yurt idarecilerinin ve öğrencilerinin sahadaki oyuncuları tezahüratlarla desteklediği karşılaşmaların sonunda futbolda birincilik kürsüsüne çıkan takım kadınlarda Maltepe Kız Öğrenci Yurdu, erkeklerde ise Esenyurt Erkek Öğrenci Yurdu oldu.

Basketbol kadınlarda Maltepe Kız Öğrenci Yurdunun ipi göğüslediği şölende erkeklerde ise Gaziosmanpaşa Öğrenci şampiyon oldu. Voleybolun birincileri ise Maltepe Kız Öğrenci ve Gaziosmanpaşa Erkek Öğrenci Yurtlarının takımları oldu.

300 ÖĞRENCİ YARIŞTI

Bireysel branşlarda İBB Esenyurt Erkek Öğrenci Yurdundan Mehmet Sertkaya yüzmede şampiyon olurken, masa tenisinde Ayşe Zeynep Ekinci Eyüpsultan Kız Yurdundan, Deniz Esen Gaziosmanpaşa Erkek Yurdundan katılarak birinciliği elde etti.

Okçulukta Esenyurt Erkek Yurdunu temsilen yarışan Nezih Kara dartta da birinci oldu. Satrançta Şişli Erkek Yurdundan şölene katılan Alperen Güneş sıralamada birinciliği elde ederken şölenin e-spor şampiyonu ise Esenyurt Erkek Yurdundan Atalay Öztürk oldu.

İki gün süren ve yaklaşık 300 öğrencinin katıldığı karşılaşmalarla birlikte gençlerin keyifli zaman geçirmeleri için ip atlama, halat çekme, çuval yarışı ve parkur oyunları gibi etkinlikler de düzenlendi. Sahnebüs aracında yapılan etkinliklerin de renk kattığı şölende dereceye giren takım ve sporculara çeşitli ödüller verildi. Öğrenciler ödüllerini İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve bulundukları yurtların  yöneticilerinin elinden aldı.

İlk kez düzenlenen şölende dereceye giren tüm takımların ve sporcuların isimleri şöyle:

Kadın Voleybol

1. Maltepe Kız Öğrenci Yurdu

2. Örnektepe Kız Öğrenci Yurdu

3. Avcılar 2 Kız Öğrenci Yurdu

Erkek Voleybol

1. Gaziosmanpaşa Erkek Öğrenci Yurdu

2. Şişli Erkek Öğrenci Yurdu

3. Esenyurt Erkek Öğrenci Yurdu

Kadın Basketbol

1. Maltepe Kız Öğrenci Yurdu

2. Maltepe Kız Öğrenci Yurdu

Erkek Basketbol

1.Gaziosmanpaşa Erkek Öğrenci Yurdu

2. Şişli Erkek Öğrenci Yurdu

3. Ümraniye Erkek Öğrenci Yurdu

Kadın Futbol

1. Maltepe Kız Öğrenci Yurdu

2. Avcılar 2 Kız Öğrenci Yurdu

Erkek Futbol Branşında

1. Esenyurt Erkek Öğrenci Yurdu

2. Esenyurt Erkek Öğrenci Yurdu

3. Ümraniye Erkek Öğrenci Yurdu

Ferdi Branşlar

Okçuluk: Nezih Kara ( Esenyurt )

Dart: Nezih Kara ( Esenyurt )

Masa Tenisi: Ayşe Zeynep Ekici ( Eyüpsultan )

                        Deniz Esen ( Gaziosmanpaşa )

Yüzme: Mehmet Sertkaya ( Esenyurt )

Satranç:  Alperen Güneş ( Şişli )

Playstation: Atalay Öztürk ( Esenyurt )

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ