logo

İçerenköy Kültür Merkezi Projesine Meclisten Onay

İçerenköy Kültür Merkezi Projesine Meclisten Onay

Ataşehir ilçesi İçerenköy Mahallesi Karslı Ahmet Caddesi üzerinde yapımına başlayan ruhsatı yenilenerek yapımına devam edilecek olan İçerenköy Kültür Merkezi mecliste onaylandı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Belediye Meclisi gündeminde yer alan, “Ataşehir ilçesi İçerenköy Mahallesi Karslı Ahmet Caddesi üzerinde bulunan belediyemiz adına kayıtlı parselde yapılacak olan kültür merkezine ilişkin Hukuk Komisyonunun 09/05/2019 tarihli ve 15 sayılı raporu.” Onaylanarak kabul edildi.

İçerenköy Mahallesi’nde bağışçı işbirliğiyle yapılacak Kültür Merkezi için şartlı bağış, Meclis üyelerinin oy birliğiyle geçti.

Ataşehir Belediye Meclisi tarafından onaylanan maddeye göre Ataşehir ilçesi İçerenköy Mahallesi Karslı Ahmet Caddesi üzerinde Ataşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 5 yıl önce başlanan ve İBB tarafından durdurulan kültür merkezi projesinin yapımını içeriyor.

İBB Zabıtaları tarafından durdurulması üzerine uzun süre sonra yeniden ruhsat alınabilen kültür merkezi inşaatı Ataşehir Belediyesi tarafından bir çok kez ihaleye çıkartılmış, yaşanan sektörel kriz nedeniyle ihalelere yüklenici katlımı olmamıştı.

Çözüm arayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, yaptığı açıklamalarda kriz nedeniyle yüklenicilerin ilgi göstermediği İçerenköy’deki kültür merkezi inşaatının takas yada bağışçı yönetimi ile tamamlanmak için çalıştıklarını kaydetmişti.

Ataşehir Belediye Meclisi tarafından onaylanan Ataşehir ilçesi İçerenköy Mahallesi Karslı Ahmet Caddesi üzerindeki kültür merkezi yapımının bağışçı aracılığı ile yapılarak Ataşehir Belediyesi’ne teslim edileceğinin yer aldığı kaydediliyor.

Etiketler: » » » » » »
Share
273 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ