logo

İÇERENKÖY VE KÜÇÜKBAKKALKÖYLÜLERE İMAR MÜJDESİ

atasehir_meclis_imar-1Ataşehir Belediye Meclisinde konuşan Ak Parti Gurup Başkanvekili Mustafa Cevat Arzık, İçerenköy ve Küçükbakkalköylülere imar planının İBB Meclisine geldiği müjdesini verdi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Belediyesi Meclis 2’nci Seçim Dönemi 3’üncü Toplantı Yılı Ekim Ayı toplantıları 4’üncü Birleşimi 10 Ekim 2016 Pazartesi Saat 17:00 Meclis 1. Başkanvekili Sadi Özata başkanlığında yapıldı.

atasehir_meclis_imar-10

Toplantıda Ataşehirlilere müjde veren Ataşehir Belediye Meclisi Ak Parti Gurup Başkanvekili Mustafa Cevat Arzık, İçerenköy ve Küçükbakkalköy’ü kapsayan 1/5 binlik imar planının İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisinin Ekim ayı gündemine alındığını, planın görüşülerek kabul edilmesinin beklendiğini kaydederek, iki kategoride toplanan Yenisahra ve yakın çevresi planlarına yapılan itirazların Kasım ayı Meclis toplantılarında görüşülerek kabul edilmesinin beklendiğini ifade etti.

atasehir_meclis_imar-6

Geçtiğimiz yıl 10 Ekim’de Ankara Garı’nda ve önceki gün Hakkari Şemdinli’de PKK Teröristler tarafından yapılan bombalı saldırılarda hayatlarını kaybeden şehitlere ve vatandaşlara rahmet ve yakınları ile milletimize baş sağlığı dilendiği toplantıda Ataşehir Belediye Meclisi olarak terörün lanetlenmesi gereğinin altı çizildi.

atasehir_meclis_imar-13

ALLAH BÖYLE ACILAR YAŞATMASIN

Yine yeni şehir haberleri geldiğini, Hakkari Şemdinli’de bomba yüklü araçla hunharca yapılan saldırıda şehit olan askerlere ve sivil vatandaşlar rahmet yakınlarına baş sağlığı dileğini dile getiren CHP Grup Başkanvekili İlhami Yılmaz gündem dışı konuşmasında; “Hain saldırıda 10 şehidimiz ve 8 vatandaşımız hayatını kaybetti. Hunharca yapılan saldırıda şehit olan askerlere ve sivil vatandaşlar rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Bu gün 10 Ekim. Geçen sene 10 Ekim’de Sıhhiye Meydanı’nda düzenlenecek olan Barış Mitingine katılmak üzere gelen Ankara Garı’nda yapılan bombalı saldırıda, 104 can hayatlarını kaybetti. Bu gün yıl dönümü olması münasebetiyle anıyor, mekanları cennet olsun diyoruz. Allah böyle acılar yaşatmasın” dedi.

atasehir_meclis_imar-2

MECLİS OLARAK BUNU LANETLEMEMİZ GEREKİR

Şemdinli’de pusu şeklinde düzenlenen hain saldırı neticesinde 10 askerin şehit olduğunu, 5 sivil vatandaşın da hayatını kaybettiğini hatırlatan Ak Parti Gurup Başkanvekili Mustafa Cevat Arzık, Türkiye üzerin oynanmak istenen oyunların hep birlikte durulması gerektiğini kaydederek; “Bu hainlere fırsat vermememiz gerektiğini, Meclis olarak bunu lanetlememiz gerektiğini düşünüyorum. 10 Ekim’de bir canlı bomba saldırısında 104 vatandaşımızın hayatlarını kaybetmesinin yıl dönümüydü. Onlara da Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına ve halkımıza baş sağlığı diliyorum” diye konuştu.

atasehir_meclis_imar-9

ATAŞEHİRLİLERE İMAR MÜJDESİ

Ataşehirlilere müjdesi olduğunu söyleyen Ak Parti Gurup Başkanvekili Mustafa Cevat Arzık, İlçe başkanı ve yöneticileri ile yapılan İBB ziyareti ile İçerenköy ve Küçükbakkalköy’ü kapsayan 1/5 binlik imar planının İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) Meclisinin Ekim ayı gündemine alındığını, planın görüşülerek kabul edilmesinin beklendiğini kaydederek; “Bu gün burada Ataşehirlilere bir müjde vermek istiyorum. İçerenköy, Küçükbakkalköy ve yakın çevresi 1/5000 ölçek Nazım imar Planı Büyükşehir Meclisimizde gündeme alındı” ifadelerini kullandı.

img_0013

YENİSARA VE BARBAROS İMAR PLANI KASIM GÜDEMİNE

Ataşehir’in diğer mahalleleri ile igili yapılan çalışmaları da yakından takip ettiğini kaydeden Arzık, Yenisara ve Barbaros mahalleleri ile ilgili çalışmalarda sona gelindiğini, iki kategoride toplanan Yenisahra ve yakın çevresi imar planına yapılan yaklaşık 650 itirazın iki guruba ayrılarak Kasım ayı Meclis toplantılarında görüşülerek kabul edilmesinin beklendiğini ifade etti.

Aşık Veysel ve Mustafa Kemal mahalleleri imar planı çalışmalarında da sona gelindiğini kaydeden Mustafa Cevat Arzık, bu planların önümüzdeki günlerde gündeme alınacağını, Yeni çamlıca mahallesindeki mülkiyet sorunun çözümü için çalışıldığını, Ferhatpaşa Mahallesi ile ilgili olumlu çalışmalar yapıldığını kaydetti.

atasehir_meclis_imar-9

Gündem dışı konuşmaların sonrasında gündeme geçilerek Genel Kurul Gündemindeki 3 madde üzerinde görüşmelere geçildi. Maddelerin görüşmelerden sonra yapılan oylamalarda; 1 ve 3’ünü madde 0y çokluğu, 2. Madde ise oy birliği ile kabul edildi.

Meclis Başkanvekili Sadi Özata, gündemde görüşülecek medde kalmadığı gerekçesi ile 12 Ekim 2016 Çarşamba günü Saat 17:00 toplanmak üzere oturumu kapattı.

atasehir_meclis_imar-3 atasehir_meclis_imar-4 atasehir_meclis_imar-8 atasehir_meclis_imar-11 atasehir_meclis_imar-12

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
5355 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

İÇERENKÖY VE KÜÇÜKBAKKALKÖYLÜLERE İMAR MÜJDESİ” için 6 Yorum

 1. recep : diyor ki:

  İÇERENKÖY VE KÜÇÜKBAKKALKÖYLÜLERE İMAR MÜJDESİ
  AYRINTI HABERDE, TIKLAYINIZ
  https://www.itvhaber.com/?p=102494
  #SadiÖzata #AtaşehirBelediyeMeclisi #AkParti #MustafaCevatArzık #İçerenköy #Küçükbakkalköy #Yenisahra #Terör #CHP #İlhamiYılmaz #İmar #İmarPlanı #İBB #Meclis

 2. Nizam : diyor ki:

  Sayın İBB,
  Vatandaşı yıllardır, beklettin, oyaladın,haberimiz yok dedin, bizim işimiz değil dedin, bizleri yerimiziden yurdumuzdan ettin..
  Bütün nazım planları çizme yetkisi sende, suçu hiçkimseye atma..!
  Hizmeti vitrine değil, oy aldığınız sahne arkasına taşıyın..
  Kadir Topbaş Bey, sadece İBB içerisindeki tanıdıkların, büyük müthahit firmaların öncelik tanınıyor vede en kısa sürede hallediliyor..
  Bizler 25 yıldır bekliyoruz.. Sonra çıkıp haberimiz yok diyorsunuz..
  Ama kendinizi kandırıyorsunuz, ama biz biliyoruz ki,
  ALLAH, ibb’den büyük…
  İÇERENKÖY PINAR SOKAK SAKİNLERİ VE MADURLARI..

 3. HAKKI : diyor ki:

  YERLERİMİZİ YILLARDIR NEYE KİME PEŞKEŞ ÇEKTİĞİ BELLİ OLMAYAN NE OLDUĞU BELİRSİZ VASIFLI VASIFSIZ İNSANLARIN ELİNDE OYNCAK OLAN İÇERENKÖY’ÜN BİR AN ÖNCE TOP YEKÜN YETKİLİ YETKİSİZLERİN ELİNDEN ALINMASI, FETÖYE DESTEK VERDİĞİ AŞİKAR OLAN BU TOPLULUĞUN TEZ ELDEN İBB DEN DEFFİ İÇİN GEREKEN NEYSE YAPILMASI HUSUSUNDA KİME NEREYE BAŞVURUCAZ ONU DA BİLMİYORUZ. ŞÜPHESİZ Kİ O ÇÇOOK İMANLI VİCDANLARINIZ BAŞINI YASTIĞA KOYDUĞUNDA HİÇ PİŞMANLIK DUYMUYOR.

  SİZE SİZİN DİLİNİZDEN SON SÖZÜM. ALLAHTAN ŞEFAAT DİLEYİN..MENFAAT DEĞİL.

 4. Recep ateş : diyor ki:

  Kolay gelsin başkanım aşık Veysel mah imarı niçin bu kadar geç kaldı bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler çünkü deprem bölgesinde yaşıyoruz evlerimiz artık dökülüyor

 5. zeynep : diyor ki:

  2,07 ile imara açıp %40 yeşil alanda kalacakmış.. Sizin verdiğiniz 2 daire bu millet enayi mi. Bir de ocak ayına ertelemişsiniz. Bakın bakalım sokağa dökülüp kimler eylem yapıyor. İsnanları enayi yerine koymayın.. O koltuklar size de kalmayacak.