logo

İÇERENKÖYLÜ GENÇLER MAHALLE TAKIMIYLA TURNUVA ŞAMPİYONU

İÇERENKÖYLÜ GENÇLER MAHALLE TAKIMIYLA TURNUVA ŞAMPİYONU

Kurduklar mahalle futbol takımıyla İstanbul’da 39 takımlı ilçeler arası turnuvaya katılarak namağlup şampiyon olan İçerenköylü gençler kupalarını Hüseyin Hışman’dan aldılar.

Recep Kenan/itvhaber.com

İçerenköy’de sokakta mahalle takımıyla futbol oynayan gençlere öncülük eden Ataşehir Güvercin Sevenlerler Derneği Başkanı Niyazi Yaman gençlerden kurulu futbol takımının İstanbul’da 39 takımın katıldığı turnuvaya katılmasını sağladı.

İstanbul’da 39 ilçeden takımın katıldığı turnuvayı yenilgisiz tamamlayan İçerneköylü gençlerden oluşan futbol takımı şampiyon turnuvada şampiyon olurken bir de gol kralı çıkardı.

Şampiyonluk kupasını Ataşehir Belediye Başkan Yarımcısı Hüseyin Hışman’ın elinden alan takım kaptanı ve aynı zamanda 34 golle turnuvada gol kıralı olan Oğuz Atmaca; “Biz zaten kendi aramızda top oynuyorduk. Küçüklüğümüzden beri beraberiz.  Niyazi Yaman bize sahip çıkarak turnuvaya katılmamızı sağladı ve şampiyon olduk” dedi.

Çocukluktan beri birlikte olan gençlerden bir futbol takımı oluştuğunu kaydeden Niyazi Yaman, turnuvada şampiyon gol kralı çıkaran İçerenköylü gençlerden oluşan takımla olan ilgili “Bunlar İçerenköy Parkı’nda top oynayan çocuklar. Hepsini tanıyoruz. Bizim mahallemizin ve elimizde büyüyen çocukları. Güzel top oynuyorlar. Bunların hepsi çocukluk arkadaşı. Gençlerimize sahip çıkarak toplama bir takımla iki ay içinde turnuvaya hazırladık. Her İlçeden bir takımın katıldığı özel turnuvada namağlup şampiyon olduk” diye konuştu.

Tyrnuva şampiyonu İçerneköylülerden oluşan Futbol Takımı şampiyonluk kupasını Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman’dan aldı. Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Volkan Aslan’da turnuvada gol kralı olan takım kaptanı Oğuz Atmaca’ya kupasını verdi.

Başkan Yardımcısı Hışman ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Volkan Aslan Şampiyonluk madalyalarını da alan takıma Ataşehir Belediyesi tarafından futbol ayakkabısı hediye edildi.

Ataşehir Belediyesi’nin sporu teşvik etmeyi, desteklemeyi görev kabul ettiğini kaydeden Ataşehir Belediye Başkanı Hüseyin Hışman, sporun gençlerin gelişmesi ve yetişmesindeki önemi ve yerine dikkat çektiği konuşmasında;  “Özellikle spor insan bedeni üzerinde, ruhsal ve kişisel gelişim yönünden önemli etkisi vardır. Günümüz şartlarında gençlerin spor yapabilecekleri alanların olmasını çok önemli buluyorum. Hem kişisel gelişimlerde, hem de topluma faydalı bireyler olmaları konusunda spor çok önemli.  Bu çerçevede de Belediyemiz sporu teşvik edici, destekleyici, her yaş grubundaki Ataşehirliye bu alanda hizmet vermeyi kendimize görev kabul etmişizdir.  Yeni bir belediye olmamıza rağmen diğer alanlarda olduğu gibi sporda da bölge halkımıza, çocuklarımıza yönelik çok ciddi projeler ve alt yapı çalışmalarımız devam ediyor.  Bu vesile ile bu genç kardeşlerimi kutluyorum. Kesinlikle sporu bırakmasınlar. Kendilerine bundan sonraki çalışma ve turnuvalarında başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Niyazi Yaman başkanlığında ki şampiyon takım Başkan Yardımcısı Kalender Özdemir’i de ziyaret ederken her iki başkan yardımcısı ile hatıra fotoğrafı çektikten sonra ziyaretlerini tamamladılar.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ