logo

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ‘Suç ve Suçlularla Mücadelemiz Kararlılıkla Devam Edecek’

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ‘Suç ve Suçlularla Mücadelemiz Kararlılıkla Devam Edecek’

Mali Suç Örgütlerine yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı’nın 47 ildeki operasyonunda 237 şahıs gözaltına alındı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Mali Suç Örgütlerine yönelik 6 aydır yürütülen çalışma kapsamında 47 ilde 490 hedef yönelik “paravan operasyonu” gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Mali Suç Örgütlerine yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde 6 aydır yürütülen planlı çalışmalar kapsamında 47 ilde gerçekleştirilen operasyonda 237 şahıs gözaltına alındı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından yapılan açıklamada suç örgütlerine yönelik operasyonun devam ettiği kaydedildi.

6 aydır 490 hedefe yönelik yürütülen operasyon ile ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Mali Suç Örgütlerine yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığımızın koordinesinde 6 aydır yürütülen planlı çalışmalar neticesinde: 47 ilimizde, 490 hedef şahsa yönelik PARAVAN Operasyonu düzenlendi. Şu ana kadar 237 şahıs gözaltına alındı. Operasyon devam ediyor… DEVLETİMİZİN ve MİLLETİMİZİN menfaatleri ÖNCELİĞİMİZDİR. Operasyonda görev alan bütün kahramanlarımızı tebrik ediyorum.  Suç ve suçlularla mücadelemiz kararlılıkla devam edecek.” Dedi.

İçişleri Bakanlığı tarafından Mali Suç Örgütlerine yönelik PARAVAN Operasyonu ile ilgili Açıklama:

Yüzlerce vatandaşımızı mağdur eden ve devletimizi milyonlarca lira zarara uğratan Mali Suç Örgütlerine yönelik İl Cumhuriyet Başsavcılıklarımız talimatları ve KOM (Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele) Başkanlığımız koordinesinde yaklaşık 6 aydır yürütülen planlı çalışmalar neticesinde; Nitelikli Dolandırıcılık, Resmi ve Özel Belgede Sahtecilik, Parada Sahtecilik, İhaleye Fesat Karıştırma, Vergi Usul Kanununa Muhalefet, Sınav Usulsüzlükleri (6114 SKM), Tefecilik (Klasik ve Pos Tefeciliği) Suçlarını işledikleri tespit edilen 490 hedef şahsa yönelik, Mali Suçlar kapsamında 47 ilimizde bugün sabah saatlerinde PARAVAN operasyonu icra edilmiştir.

Operasyon kapsamında 237 şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, şüphelilerin ikamet ve işyerlerinde yapılan aramalarda; 3 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet şarjör, 102 adet fişek, 9 adet farklı şahıslar adına düzenlenmiş engelli sağlık raporu, Çok sayıda sahte olduğu değerlendirilen altın ve ziynet eşyası, Ayrıca çeşitli dokümanlar ele geçirilmiştir.

Operasyon bütün hızıyla devam ediyor.

Önceliğimiz; devletimizin ve vatandaşlarımızın menfaatleridir. Suç ve suçlularla mücadelemiz kararlılıkla devam edecek.

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ