logo

İdlib’de 101 Rejim Unsuru Etkisiz Hale Getirildi

İdlib’de 101 Rejim Unsuru Etkisiz Hale Getirildi

MSB, İdlib bölgesine takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim tarafından yapılan son saldırılara angajman kuralları ve meşru müdafaa çerçevesinde yanıt verildiğini kaydetti.

Recep Kenan/itvhaber.com

İdlib bölgesine takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim tarafından yapılan 5 askerimizin şehit olduğu, 5 askerimizin de yaralandığı saldırılar sonrası angajman kuralları ve meşru müdafaa çerçevesinde mukabele edildi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada bölgede tespit edilen 115 rejim hedefinin ateş altına alındığı, 101 Rejim unsurunun etkisiz hale getirildiği, 3 tank ve 2 top/havan mevziinin tahrip edildiği, 1 helikopterin de isabet aldığı kaydedildi.

İdlib Bölgesinde Askerlerimize Saldıran 101 Rejim Unsuru Etkisiz Hale Getirildi

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama:
“İdlib bölgesine takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim tarafından yapılan son saldırılar sonrası angajman kuralları ve meşru müdafaa çerçevesinde anında misliyle mukabele edilmiştir. Şu ana kadar bölgede tespit edilen 115 rejim hedefi derhal ateş altına alınmış, çeşitli kaynaklardan edinilen ilk bilgilere göre 101 Rejim unsurunun etkisiz hale getirildiği, 3 tank ve 2 top/havan mevziinin tahrip edildiği, ayrıca 1 helikopterin isabet aldığı öğrenilmiştir. Belirlenen hedeflere meşru müdafaa kapsamında atışlar devam etmektedir.”

“Şehit ve yaralı silah arkadaşlarımızın kanı yerde bırakılmamış, bırakılmayacaktır. Bu menfur saldırıyı yapanlardan hesap sorulacak ve benzeri saldırılara karşı şimdiye kadar olduğu gibi meşru müdafaa hakkımız en sert şekilde kullanılacaktır. Gelişmeler yakından takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır.”

“Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ