logo

İlgezdi, ‘Apartman Görevlilerine Aşı Önceliği Verilmeli!’

İlgezdi, ‘Apartman Görevlilerine Aşı Önceliği Verilmeli!’

CHP’li Gamze Akkuş İlgezdi, pandemide halkla en yoğun temas eden meslek gruplarından 1 milyonu aşkın apartman görevlilerine aşı önceliği verilmesini istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, sayıları 1 milyona ulaşan apartman görevlilerinin pandeminin başından beri halkla en yoğun temas etmek zorunda kalan meslek gruplarının başında geldiğini vurgulayarak, “Apartman görevlilerine aşı önceliği verilmelidir” dedi.

Sağlıktan sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, apartman görevlilerinin yaşadığı riski Meclis gündemine taşıyarak, aşı önceliği verilmesi çağrısında bulundu.

CHP’li Akkuş İlgezdi, koronavirüs salgınında virüse yakalanan pek çok hastanın evde karantinada olduğunu hatırlatarak, “Karantinada olanların dışarı ile tek bağlantısı olan apartman görevlileri büyük risk altında. Hasta insanlardan aldıkları mikropla hasta olma ve hastalığı bulaştırma ihtimalleri var. Bu nedenle apartman görevlilerine aşı önceliği verilmeli” açıklamasında bulundu.

Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya “Apartman görevlilerine aşı önceliği tanınacak mıdır?” diye sordu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da apartman görevlileri ile yaptığı toplantıda, yaşadıkları riskler nedeniyle apartman görevlilerine aşı önceliği verilmesini talep etmişti.

itvhaber

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ