logo

İLGEZDİ “KARALAMAYA YÖNELİK, ASILSIZ HABER”

İLGEZDİ “KARALAMAYA YÖNELİK, ASILSIZ HABER”

gamze-makamCHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, İstanbul Kağıthane’de sürücüsünün infaz edildiği lüks otomobilin makam aracı olduğu iddiası ile ilgili açıklama yaptı.

Recep Kenan/itvhaber.com

İstanbul Kağıthane’de 06 BG 3143 plakalı lüks otomobilin sürücüsü Gökhan Arıcan (35) araçta başından vurularak infaz edilmişti. Araç içinde cansız yatan Arıcan’ı polis bulmuş ve gerekli araştırmaları başlatmıştı.

Başından tek kurşunla infazın gerçekleştiği lüks otomobilin makam aracı olduğu öne sürülmesi üzerine CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi‘den konu ile ilgili açıklama geldi.

atasehir_ordu (45)

YASAL BAŞVURU HAKKINI KULLANILACAK

Kendisini karalamaya yönelik ve asılsız haberlerle ilgili şikayet ve yasal başvuru haklarını kullanılacağını ifade eden Gamze Akkuş İlgezdi, aracın şahsıyla hiçbir ilgisi olmadığını kaydetti.

İnfazın yaşandığı aracın makam aracı olduğu iddiasını yalanlayan Gamze Akkuş İlgezdi, haberlerin algı yaratma amacı taşıdığını iddia ederek; asılsız ve karalama amaçlı haberleri yapanlara karşı yasal haklarını arayacağını söyledi.

atasehir_ordu (52)

“KAMUOYUNA DUYURU”

“Kamuoyuna Duyuru” başlığı ile “Gökhan Arıcan lüks bir aracın içinde ölü bulundu” başlıklı haberlerin ardından kamuoyunu aydınlatma ihtiyacı doğmuştur” ifadeleri ile açıklamasına başlayan CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş ilgezdi; “Basın yayın organlarında söz konusu taşıtı makam aracı olarak kullandığıma dair haberler, hakikatlere aykırıdır. Bahse konu araç, gerek şahsım ve gerekse de yakınlarım adına kayıtlı olmadığı gibi kira vb. hukuki ilişkiye dayalı kullanılmamıştır. Tarafımca hiçbir zaman kullanılmamış araç ile ilgili avukatım tarafından soruşturmayı yürüten adli makamlar nezdinde girişimde bulunulmuş olup, şahsımı karalamaya yönelik ve asılsız haberlerle ilgili şikayet ve yasal başvuru haklarım kullanılacaktır. Aracın şahsımla hiçbir ilgisi olmadığını kamuoyuna saygıyla duyururum” ifadelerini kaydetti.

gamze--

 

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ