logo

İlgezdi ve Odabaşı’dan Yoğurtçu Parkı’nda Geceleyen Öğrencilere Ziyaret

İlgezdi ve Odabaşı’dan Yoğurtçu Parkı’nda Geceleyen Öğrencilere Ziyaret

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi barınma sorunları nedeniyle Yoğurtçu Parkı’nda geceleyen öğrencileri ziyaret ettiler.

Recep Kenan/itvhaber.com

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi ile birlikte, barınma sorunları Yoğurtçu Parkı’nda geceleyen öğrencileri ziyaret ederek desteklerini gösterdiler

Kapasitesi dolan yurtlarda yer olmaması ve kiralardaki artışlar ile kiralık ev bulmaktaki güçlükler nedeniyle barınma sorunu yaşayan üniversite öğrencileri yurt sorununun protesto amacıyla Kadıköy Yoğurtçu Park’ta sabahlıyorlar.

Yurtlardaki doluluk, kira ve kiralık ev sorunu yüzünden eğitim için geldikleri kentlerde barınma sorunu yaşadığını iddia ederek parklarda geceleyen öğrencilere bazı bölgelerde müdahale eden polis öğrencilerden parkları boşaltmasını istedi.

Yoğurtçu Parkı’nda barınma sorunlarını görünür kılmaya çalışan öğrencileri ziyaret eden Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, dolu olan kız öğrenci yurdunun kapasitesini artıracaklarını kaydederek, “Yoğurtçu Parkı’nda barınma sorunlarını görünür kılmaya çalışan öğrencileri ziyaret ederek sorunlarının çözümüne yönelik elimizden ne geliyorsa yapacağımızın sözünü verdik.
Halihazırda kapasitesi dolu olan kız öğrenci yurdumuzda oda sayısını artırmaya çalışıyoruz.” Açıklamasını yaptı.

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, barınma sorunları Yoğurtçu Parkı’nda geceleyen öğrencileri ziyaretini CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş ile birlikte gerçekleştirdi.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

İlgezdi ve Odabaşı’dan Yoğurtçu Parkı’nda Geceleyen Öğrencilere Ziyaret” için 1 yorum

  1. Zeynep : diyor ki:

    İmar sorunu olan yerleri de gezsenize sahtekarlar